Navigácia
Domov > Tipy > Apple App Store už dosiahol 25 miliárd prevzatí

Apple App Store už dosiahol 25 miliárd prevzatí

Spoločnosť Apple oznámila, že jej online predajňu App Store navštívilo viac ako 315 miliónov používateľov zariadení iPhone, iPad a iPod touch z celého sveta, ktorí z nej prevzali viac ako 25 miliárd aplikácií. 25-miliardtou prevzatou aplikáciou sa stala aplikácia Where’s My Water? Free, ktorú prevzal Chunli Fu z čínskej provincie Čchingtao. Ako výherca odpočítavania do prevzatia 25 miliárd aplikácii z predajne App Store Chunli Fu získa darčekovú poukážku na nákup v predajni iTunes v hodnote 10 000 USD.

„Radi by sme sa poďakovali všetkým zákazníkom a vývojárom, ktorí nám pomohli dosiahnuť historický míľnik 25 miliárd prevzatých aplikácií,“ hovorí Eddy Cue, senior viceprezident spoločnosti Apple pre internetový softvér a služby. „Keď sme pred ani nie štyrmi rokmi uviedli do prevádzky predajňu App Store, vôbec sme si nedokázali predstaviť, aký fenomén sa z aplikácií pre mobilné zariadenia stane a že vývojári vytvoria pre používateľov zariadení so systémom iOS tak neuveriteľné množstvo aplikácií.“

V ponuke prevratnej predajne App Store sa nachádza viac ako 550 000 aplikácií pre používateľov zariadení iPhone, iPad a iPod touch v 123 krajinách celého sveta a je v nej k dispozícii viac ako 170 000 natívnych aplikácií pre iPad. Zákazníci predajne App Store si môžu vyberať z neuveriteľnej škály aplikácií zaradených do 21 kategórií vrátane Kiosku, hier, aplikácií pre prácu, spravodajstvo, šport, zdravie a cestovanie. Predajňa App Store vyplatila vývojárom už viac ako štyri miliardy dolárov.

25 miliard prevzati

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Top