Apple ukázal očakávaný iOS 10

Apple dnes predstavil novú verziu operačného systému iOS 10, ktorú považuje za najväčšie vydanie tohoto najpokročilejšieho operačného systému na svete. Tento nový systém prináša veľké zmeny pre aplikáciu Správy a pre aplikácie ako Mapy, Fotky, Apple Hudba a mnoho ďalších. Apple spomínal, že Správy sú najčastejšie používanú aplikáciu operačnom systéme iOS a jeho 10. verzia prináša množstvo výrazných zmien ako sú napríklad stickers, rôzne animácie, neviditeľný atrament, ktorý zobrazí správu až po potiahnutí prstom a možnosť ručného písania. známe a populárne smajlíky Emoji sa teraz dajú zväčšiť. Apple prináša pre aplikáciu správy aj App store a dáva tak možnosť vývojárom priniesť nové zábavnejšie formy komunikácie do tejto aplikácie. Pomocou Apple Pay sa budú môcť cez aplikáciu posielať aj peniaze.

iOS 10

Osobný asistent Siri je od tejto chvíle taktiež otvorený pre vývojárov a prinesie tak možnosť pre množstvo aplikácii na ich vlastné pokyny. Tzv. SiriKit tak prináša možnosť používať aplikáciam správy, telefón, fotografie, platby a mnoho ďalšieho.

Novinkou sú aj prepracované mapy, ktoré sú ešte intuitívnejšie a ešte jednoduchšie. Aj mapy sú od tejto chvíli otvorené pre vývojárov, ktorí môžu prinášať nové rozšírenia do tejto aplikácie. Počas prezentácie boli predstavené aplikácie ako Uber alebo Lift, s pomocou ktorých bolo možné využívať ich služby bez toho aby bolo potrebné opustiť aplikáciu Mapy.

Zmenou prišla aj aplikácie Fotky, pomocou ktorej je možné vytvárať úžasné animácie a prináša tieý funkciu Memories pomocou ktorej aplikácia vyberá, skenuje fotografie a videá a následne nájde obľúbené a zabudnuté a vytvára z nich kolekcie. Dokáže taktiež vytvoriť filmy a videá rôznych dĺžok a rôznych žánrov.

iOS 10

Ďalšou významnou sme nový Apple Music aplikácia získal úplne nový dizajn a je rozdelená do niekoľkých noviniek. Všetkým predstaveným novinkám sa budeme osobitne venovať počas nasledujúcich dní.

iOS 10

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.