Ako používať iTunes Match s veľkou knižnicou

Po predstavení novinky iTunes Match od Apple (prišla s aktualizáciou 10.5.1) majú niektorí užívatelia vlastniaci veľkú knižnicu problém s obmedzením. Tí, ktorí majú viac ako 25 000 piesní (ktoré nepochádzajú z iTunes Store) nemôžu aktivovať iTunes Match. Neexistuje ani možnosť pre výber piesni na nahratie do iCloudu.

iTunes však obsahuje možnosť prístupu k viacerým hudobným knižniciam. Pomocou oddelenia piesní je možné donútiť iTunes aby aktivoval iTunes Match.

Stačí ak vypnete iTunes a spustite ho znovu s podržaným Option tlačidlom. Budete vyzvaní k vytvoreniu novej knižnice alebo vybratiu inej knižnice ak už máte nejakú vytvorenú. Vyberte možnosť pre vytvorenie novej. Vstúpte do iTunes Sotre a zvoľte „Turn on iTunes Match“. Zadáte svoje Apple ID a heslo. Po zadaní iTunes zapne službu iTunes Match. Otvorte iTunes preferences a zvoľte možnosť Advanced preference a odznačte možnosť kopírovať súbory do iTunes Media priečinku pri pridaní hudby do knižnice. Týmto krokom zabránite vytváraniu duplikátov.

S návodom prišiel Macworld, na ktorého stránkach si môžete prezrieť kompletné inštrukcie.

iTunes match

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.