Aktualizácia MacBookov ešte počas júna

Apple stále plánuje predstaviť novú verziu prenosných počítačov MacBook Air a Macbbok Pro tento mesiac. Japonská stránka Mac Otakara verí v júnové predstavenie počítačov a následný augustový predaj. Apple by mal predstaviť celkom vynovený MacBook Pro.

Podľa nemenovaného čínskeho dodávateľa by Apple mal ukončiť predaj MacBooku Air v jedenásť palcovej veľkosti a zamerať sa na veľkosti 13 a 15 palcov. Skoro istou novinkou by mal byť zabudovaný USB-C port, ktorý je možne vidno v poslednej rade Macbookov.

Už viacero zdrojov očakávalo prestavenie nových modelov na nadchádzajúcej konferencii WWDC, ktorá by bola veľmi vhodným miestom, no už niekoľko krát sa Apple snaží počas spomínanej konferencie zamerať na vývojárov a nie na produkty. Najčastejšie je tak pre uvedenie nových modelov označovaný tretí kvartál tohoto roku.

Nové verzie prenosných počítačov sú poslednou dobou práve tie najočakávanejšie. Už niekoľko rokov od príchodu Unibody MacBookov nedošlo k žiadnym výrazným zmenám v rodine MacBook Pro. Samotný MacBook Air sa dostal k aktualizácii v marci 2015 a prednedávnom k zmene v špecifikácií, ktorou bola zjednotená veľkosti RAM na 8 gigabajtov.

O tom, čo vlastne Apple predstaví, sa dozvieme už čoskoro počas WWDC, o ktorej sa všetko dozviete na stránkach iMania.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.