Aktualizovaný Mac Mini

Apple dnes aktualizoval Mac mini ďalšou generáciou procesorov Intel Core, novou samostatnou grafickou kartou, vysokorýchlostným portom Thunderbolt I / O technológiou a operačným systémom OS X Lion. Nový Mac mini ponúka až dvakrát výkonnejší procesor a grafický výkon oproti predchádzajúcej generácii v rovnakom hliníkovom dizajne. Dostupný je od zajtrajšieho dňa za cenu od 599$.

Mac Mini

Rozmery Mac Mini sú 19,7 x 19,7 centimetrov s výškou len 3,6cm. K dispozícii je v troch rôznych konfiguráciách, a zákazníci si môžu vybrať Mac mini s najnovšími dvojjadrovými procesormi Intel Core i5 a Core i7, AMD Radeon HD 6630 samostatnou grafickou kartou, alebo quad-core Intel Core i7 Powered konfiguráciu servera. Prekvapením je možno odstránenie optickej mechaniky. Apple však zachoval kompatibilitu s mechanikou SuperDrive (podobne ako MacBook Air). Pri konfigurácii na objednávku je možné zvyšiť RAM až na 8GB, rýchlejší 7200 RPM pevný disk 256 GB a SSD.

Mac Mini

Mac mini teraz prichádza s Thunderbolt I / O technológie pre rozšírenie možností. S Thunderbolt portom je možné k Mac mini pripojiť periférne zariadenia, ako sú vysoko výkonné zariadenie pre ukladanie dát, RAID polí a nový Apple Thunderbolt displej.

Nový Mac mini zostáva na svete energeticky najefektívnejší desktop, ktorý spĺňa požiadavky Energy Star 5.2 a dosahuje EPEAT Gold status. Mac mini má vysoko recyklovateľný hliníkový plášť, neobsahuje PVC komponenty a káble.

Mac Mini

Každý nový Mac mini je dodávaný s operačným systémom Mac OS ® X Lion a aplikáciami balíčka iLife  pre vytváranie a zdieľanie fotografií, filmov a hudby.

Nový Mac mini je k dispozícii dnes v obchodoch Apple a u autorizovaných predajcov Apple od 21. júla.

Dostupné modely sú (možnosť osobnej konfigurácie):

2,3 GHz dual-core Intel Core i5 Mac mini s 2 GB pamäťou a 500GB pevným diskom s možnosťou pridať pamäť až do 8 GB a 750GB pevný disk.

2,5 GHz dual-core Intel Core i5 Mac mini s 4 GB pamäťou a 500GB pevným diskom s možnosťou upgradu na 2.7GHz dual-core procesor Core i7, až 8 GB pamäte a 750 GB pevný disk s možnosťou pridať alebo vymeniť za 256 GB SSD.

2,0 GHz Quad-Core Intel Core i7 Mac mini s Lion Server, 4 GB pamäťou a dvoma 500GB. Tu medzi možnosti patrí rozšírenie pamäte až  do 8 GB, dva 750 GB pevné disky, alebo až dva 256GB SSD disky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.