Apple App Store už dosiahol 25 miliárd prevzatí

Spoločnosť Apple oznámila, že jej online predajňu App Store navštívilo viac ako 315 miliónov používateľov zariadení iPhone, iPad a iPod touch z celého sveta, ktorí z nej prevzali viac ako 25 miliárd aplikácií. 25-miliardtou prevzatou aplikáciou sa stala aplikácia Where’s My Water? Free, ktorú prevzal Chunli Fu z čínskej provincie Čchingtao. Ako výherca odpočítavania do prevzatia 25 miliárd aplikácii z predajne App Store Chunli Fu získa darčekovú poukážku na nákup v predajni iTunes v hodnote 10 000 USD.

„Radi by sme sa poďakovali všetkým zákazníkom a vývojárom, ktorí nám pomohli dosiahnuť historický míľnik 25 miliárd prevzatých aplikácií,“ hovorí Eddy Cue, senior viceprezident spoločnosti Apple pre internetový softvér a služby. „Keď sme pred ani nie štyrmi rokmi uviedli do prevádzky predajňu App Store, vôbec sme si nedokázali predstaviť, aký fenomén sa z aplikácií pre mobilné zariadenia stane a že vývojári vytvoria pre používateľov zariadení so systémom iOS tak neuveriteľné množstvo aplikácií.“

V ponuke prevratnej predajne App Store sa nachádza viac ako 550 000 aplikácií pre používateľov zariadení iPhone, iPad a iPod touch v 123 krajinách celého sveta a je v nej k dispozícii viac ako 170 000 natívnych aplikácií pre iPad. Zákazníci predajne App Store si môžu vyberať z neuveriteľnej škály aplikácií zaradených do 21 kategórií vrátane Kiosku, hier, aplikácií pre prácu, spravodajstvo, šport, zdravie a cestovanie. Predajňa App Store vyplatila vývojárom už viac ako štyri miliardy dolárov.

25 miliard prevzati

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.