Apple hľadá odborníkov na Liquidmetal

Apple zháňa niekoľko špecialistov na amorfné kovy, pravdepodobne z dôvodu vytvoreniu nového hardwaru skonštruovaného z novej super odolnej kovovej zliatiny známej pod názvom „Liquidmetal“.

AppleInsider objavil niekoľko nových pracovných ponúk tento týždeň, spojených s rozvojom amorfnej kovovej zliatiny pre použitie v budúcich produktoch Apple. Spoločnosť hľadá najmä kovových inžinierov a a manažéra na prácu priamo v Cupertine.

Požiadavky na nových zamestnancov sú skutočne vysoké. Zatiaľ čo na inžinierske úlohy potrebuje budúci zamestnanec 7 rokov skúseností vo výrobe spotrebnej elektroniky, manažér ich musí mať  až 10.

Nie dlhú dobu potom, čo spoločnosť získala výhradné práva na využívanie kovovej zliatiny (v auguste) vyvinutej v California Institute of Technology už zháňa nových zamestnancov. Apple a majiteľ zliatiny uzavreli zmluvu, ktorá dáva Applu výhradné právo na použitie materiálu v oblasti elektroniky. Na oplátku, Apple zaplatil licenčný poplatok, ktorý bol v hodnote najmenej 10,9 miliónov dolárov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.