Apple oznamuje výsledky za štvrtý štvrťrok

Spoločnosť Apple oznámila finančné výsledky za štvrtý štvrťrok fiškálneho roka 2011, ktorý sa skončil 24. septembra 2011. Spoločnosť dosiahla celkové tržby 28,27 miliardy USD a zaznamenala čistý štvrťročný zisk 6,62 miliardy, čo znamená 7,05 USD na akciu. Tieto výsledky sa porovnávajú s výsledkami dosiahnutými v zodpovedajúcom štvrťroku minulého roka: celkové tržby 20,34 miliardy USD a čistý štvrťročný zisk 4,31 miliardy USD alebo 4,64 USD na akciu. Hrubá marža je 40,3 % oproti 36,9 % v rovnakom období minulého roka. 63 % z celkových štvrťročných tržieb tvorí medzinárodný predaj.

V uplynulom štvrťroku sa predalo 17,07 milióna telefónov iPhone, čo predstavuje nárast o 21 % oproti rovnakému obdobiu minulého roka. Spoločnosť Apple predala počas uplynulého štvrťroka 11,12 milióna zariadení iPad, čo predstavuje nárast o 166 % oproti zodpovedajúcemu štvrťroku minulého roka. Spoločnosť predala počas uplynulého štvrťroka 4,89 milióna počítačov Mac, čo predstavuje nárast o 26 % oproti zodpovedajúcemu štvrťroku minulého roka. Spoločnosť Apple predala 6,62 milióna zariadení iPod, čo predstavuje pokles predaja o 27 % oproti zodpovedajúcemu štvrťroku minulého roka.

„Sme nadšení zo strhujúceho záveru výnimočného fiškálneho roka 2011, v ktorom naše ročné tržby vzrástli na 108 miliárd USD a zisky na 26 miliárd USD,“ hovorí Tim Cook, generálny riaditeľ spoločnosti Apple. „Odozva zákazníkov na iPhone 4S je fantastická. Je pre nás silným impulzom pri vstupe do predvianočného obdobia a sme plní očakávaní z predaja nových produktov.”

„Sme mimoriadne spokojní s rekordnými tržbami a ziskami, ako aj s vygenerovanou hotovosťou 5,4 miliardy USD za septembrový štvrťrok,“ hovorí Peter Oppenheimer, finančný riaditeľ spoločnosti Apple. „V prvom štvrťroku fiškálneho roka 2012, ktorý namiesto 13 týždňov potrvá 14 týždňov, očakávame tržby vo výške približne 37 miliárd a zisk na akciu na úrovni 9,30 USD.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.