Apple predstavil iPhone 5S

Okrem novinky v podobe telefónu iPhone 5C predstavil dnes Apple aj novú generáciu telefónu iPhone 5S. Okrem zvyčajných 2 farebných prevedení sa dnes pridala tretia v zlate.

iPhone 5S

iPhone 5S získal úplne nový A7 čip a navyše je to prvý smartphone s 64-bitovou architektúrou a podporuje OpneGL ES 3.0. Podľa Applu je 40 krát rýchlejší ako pôvodný iPhone. iPhone 5S má 8 megapixelovú iSight kameru s vynoveným bleskom.

iPhone 5S

Významnou novinkou je aj M7 koprocesor, ktorý je akýmsi doplnkom pre A7 čip. Je navrhnutý špeciálne na meranie dát z akcelerometra, gyroskopa a kompasu, čo sú dáta, ktoré za bežných okolností rieši A7 čip. Vďaka tomu že ich aktuálne bude spracovávať M7 a nepotrebuje tak zapájať do činnosti A7 čip, šetrí energiu.

iPhone 5S

Okrem vylepšenia bežných prvkov má telefón ďašiu bezpečnostnú funkciu s názvom Touch ID, ktorá slúži na bezpečné odblokovanie telefónu pomocou odtlačku prsta na senzore home tlačidla. Home button rovnako prešiel inováciou a na výrobu je používané zafírové sklíčko a tak je teda odolnejšie.

iPhone 5S Touch ID

Telefón prichádza na trh s predinštalovaným systémom iOS7 a funkciami ako Notifikačné centrum, zlepšený multitasking, AirDrop a podobne.

iPhone 5S

iPhone 5S bude dostupný v 16, 32 a 64 GB verzii a na trh sa dostane 20 septembra pre vybrané krajiny, medzi ktorými Slovensko nie je (bue to napr. USA? Austrália, Kanada, Č9na, Francúzsko, Nemecko, Japonsko).

Sledujte aj naďalej server iMania.sk pre najnovšie informácie o novinkách iPhone 5S a iPhone 5C.


Aktuálne články na iMania.sk:

Ceny iPhone 5S a iPhone 5C sú už známe

Apple predstavil iPhone 5S

Apple predstavil iPhone 5C

Obaly pre iPhone 5S a 5C

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.