Apple predstavil Logic Pro X

Spoločnosť Apple predstavila Logic Pro X, doposiaľ najvyspelejší verziu aplikácie Logic Pro, s novým rozhraním navrhnutým pre profesionálov, novými výkonnými kreatívnymi nástrojmi pre muzikantov a rozšírenú zbierkou nástrojov a efektov. Logic Pro X obsahuje novú revolučnú funkciu Drummer, virtuálneho bubeníka, ktorý hrá súčasne s vašou skladbou v rôznych rytmických štýloch a technikách a funkciu Fex Pitch, ktorá umožňuje integrované úpravy výšky tónov u zvukových nahrávok.

Logic Pro x

Apple tiež predstavuje aplikáciu Logic Remote, čo je nový inovatívny spôsob ovládania aplikácie Logic Pro X zo zariadení iPad, ktorý muzikantom poskytuje flexibilitu pri vytváraní a mixovanie hudby kdekoľvek v miestnosti.

Aplikácia Logic Pro X bola navrhnutá s novým moderným vzhľadom, ale zároveň si zachovala a rozšírila svoje schopnosti a funkcie využívané profesionálnymi užívateľmi. Zmodernizované rozhranie ponúka prístup k pokročilým nástrojom a funkciám pre technickejšie úlohy, alebo ho možno skryť, aby sa muzikanti mohli sústrediť na vlastnú tvorbu. Funkcia Flex Pitch užívateľom pomáha opravovať neladiace vokály a dokonca aj meniť melódiu nahratého zvuku úpravou jednotlivých nôt vo zvukovej vlne.

Logic Pro X

Funkcia Track Stacks umožňuje organizovať a združovať viac stôp do jednej, alebo ju možno použiť na vytvorenie vrstiev viacerých hudobných nástrojov. Funkcia Smart Controls umožňuje jedným pohybom pracovať s viacerými zásuvnými modulmi a parametre a ponúka tak rýchle a výkonné zvukové úpravy. Vylepšená funkcia Mixer umožňuje efektívnejšie mixovanie hudby, s lepšou vizuálnou kontrolou toku a dynamiky signálu as rýchlejšími spôsobmi manipulácie pri vkladaní kanálov.

Logic Pro X
Logic Pro X

Aplikácia Logic Pro X obsahuje kolekciu nových kreatívnych nástrojov pre písanie a produkovanie hudby. Funkcia Drummer ponúka profesionálne vytvorené realistické bicie stopy reagujúce na vývoj skladby a dokáže prehrávať milióny jedinečných rytmov pre žánre ako napríklad rock, alternatívna hudba a R & B. Funkcia Drummer je založená na interpretáciách a zvukoch niektorých špičkových hráčov a zvukových inžinierov, vrátane legendárneho zvukára a producenta Boba Clearmountaina, kterýspolupracoval s Rolling Stones, Bruce Springsteen a Davidom Bowiem. Novýzásuvný modul Drum Kit Designer, navrhnutý pre spoluprácu s funkciou Drummer, umožňuje vytvorenie vlastnej bicie súpravy s využitím rozmanité zbierky profesionálne nahraných vírivých bubnov, tomov, hajtek a činelov, ktoré môžete mixovať a dolaďovať, aby ste získali ten správny zvuk bicích pre svoju skladbu.

Logic Pro X
Logic Pro X

Logic Pro X rozširuje bohatú kolekciu syntetizátorov a klávesov aplikácie Logic Pro o nové nástroje. Arpeggiator je jeden z deviatich nových zásuvných modulov MIDI a dokáže z jednoduchého akordu vytvoriť prepracované dielo. Nová funkcia Retro Synth emuluje niektoré z najobľúbenejších klasických syntezátorových zvukov zo 70. a 80. rokov a funkcie Vintage Keyboards ponúka realistické modely elektrických pián, Hammondových organov a Clavinet sa sofistikovanými ovládacími prvkami pre tvorbu tónov. Funkcia Bass Amp Designer umožňuje basovým hráčom používať pri hre a nahrávaní klasické a moderné basové zosilňovače, s debnami a mikrofóny, ktoré možno konfigurovať a vytvárať tak vlastné basové efekty. Logic Pro X tiež obsahuje úplne novú knižnicu zvukov s aktualizovanou zbierkou slučiek as viac než 1500 nástrojmi a efekty, ktoré umožňujú kreatívne využívanie funkcií Track Stacks, Smart Controls a Arpeggiator a ďalších nových zásuvných modulov.

Logic Remote je nový inovatívny spôsob, ako rozšíriť kreatívne možnosti aplikácie Logic Pro prostredníctvom zariadení iPad. Aplikácia Logic Remote, ktorá bola navrhnutá tak, aby naplno využívala displej zariadenia iPad s technológiou Multi-Touch, užívateľom ponúka nové spôsoby nahrávania, mixovania a dokonca aj hranie na nástroje v aplikácii Logic Pro X kdekoľvek v miestnosti, a zmení ich iPad na klávesy, bicie pad, gitarový hmatník, mixážny pult alebo ovládanie prenosov.

Mainstage 3, zásadný aktualizácie aplikácie Mainstage, je sprievodné funkcie aplikácie Logic Pro X pre živé vystúpenia, ktorá z Macu vytvorí efektovú súpravu, ktorá zaisťuje jednoduché prenesenie zvukov zo štúdia na koncertné pódium. Mainstage 3 má nové užívateľské rozhranie a zachováva kompatibilitu s novými zásuvnými modulmi, zvukovými efektmi a inteligentnými ovládacími prvkami aplikácie Logic Pro.

Logic Pro X a Mainstage 3 sú dostupné od dnešného dňa v obchode Mac App Store. Aplikácia Logic Remote je dostupná od dnešného dňa a môžete si ju zadarmo stiahnuť z obchodu App Store.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.