Apple predstavil nový iMac

Spoločnosť Apple dnes predstavila úplne nový iMac s ohromujúcim dizajnom, brilantným displejom so zníženým odrazom svetla a s rýchlejšími procesormi. Nový iMac so štvorjadrovými procesormi Intel tretej generácie, výkonnou grafikou NVIDIA a inovatívnym novým ukladacím priestorom Fusion Drive, ktorý si zákazníci môžu voliteľne objednať, je ten najvyspelejší stolný počítač, aký kedy spoločnosť Apple vyrobila.

iMac

„Ohromujúci dizajn, brilantný displej a vyšší výkon znamenajú vylepšenie najobľúbenejšieho integrovaného stolného počítača na svete po všetkých stránkach,“ hovorí Philip Schiller, senior viceprezident spoločnosti Apple pre celosvetový marketing. „Aj keď je úplne nový iMac neskutočne tenký, podarilo sa nám do nášho najinovatívnejšieho stolného počítača vtesnať ohromný výkon a skvelé technológie.“

iMac
iMac

Po všetkých stránkach prepracovaný iMac obsahuje vysoko výkonnú technológiu v skrinke z hliníka a skla, ktorá má až o 40 percent menší objem než predchádzajúci model a ktorej okraj dosahuje hrúbku len 5 mm. Nový iMac sa vyrába s bezprecedentnou presnosťou a kvalitou aj v tom najmenšom detaile. Ponúka úžasný používateľský komfort v nádhernom stolnom prevedení. Úplne prepracovaný displej nového iMacu znižuje odraz svetla o 75 percent a pritom zachováva brilantnosť farieb a kontrast obrazu. Pri novom dizajne je krycie sklo po celej ploche laminované na displej LCD a antireflexná povrchová úprava je aplikovaná vysoko presným procesom nanášania plazmy. Displej každého iMacu sa individuálne kalibruje pomocou vyspelého spektrálneho rádiometra.

iMac
iMac

Nový iMac používa štvorjadrové procesory Intel Core i5 tretej generácie, ktoré je možné inovovať na Core i7. Najnovšie procesory NVIDIA GeForce poskytujú až o 60 percent vyšší výkon pre vyspelé hry a graficky náročné aplikácie. Každý nový iMac je teraz štandardne vybavený 8 GB pamäte taktovanej na 1 600 MHz a 1TB pevným diskom. Zákazníci si môžu objednať iMac až s 32 GB pamäte a s novým 3TB pevným diskom alebo 768GB ukladacím priestorom typu flash na dosiahnutie vrcholného výkonu. S dvoma portmi Thunderbolt a štyrmi portmi USB 3.0 ponúka nový iMac ešte väčšie možnosti rozšírenia a podpory pre vysoko výkonné periférne zariadenia.Fusion Drive je inovatívny nový voliteľný ukladací priestor, ktorý zákazníkom ponúka výkon pamäťového disku s kapacitou pevného disku. Táto kombinácia 128GB flashového ukladacieho priestoru a 1TB alebo 3TB pevného disku sa správa ako jediný ukladací zväzok, ktorý inteligentne spravuje súbory tak, aby počítač dosahoval optimálny výkon pri čítaní a zápise. Fusion Drive sa prispôsobuje tomu, ako používate iMac, a automaticky presúva najpoužívanejšie súbory a aplikácie do výkonnejšieho a rýchlejšie dostupného flashového ukladacieho priestoru.

iMac
iMac

Spoločnosť Apple okrem toho inovovala Mac mini o dvojjadrové procesory Intel Core i5 a štvorjadrové procesory Intel Core i7 tretej generácie, ktoré sú až dvakrát rýchlejšie a majú až o 65 percent rýchlejšiu integrovanú grafiku. Mac mini sa štandardne dodáva so 4 GB pamäte s taktom 1 600 MHz, ktorú je možné rozšíriť až na 16 GB. Nový Mac mini aj pri zachovaní úžasne kompaktnej hliníkovej konštrukcie obsahuje štyri porty USB 3.0, Thunderbolt, HDMI, SDXC, gigabitový Ethernet a FireWire 800.

iMac

iMac aj Mac mini spĺňajú prísne požiadavky špecifikácie Energy Star 5.2 a získali rating EPEAT Gold. iMac počas nečinnosti spotrebúva až o 50 percent menej energie a jeho displej s podsvietením LED neobsahuje ortuť a vyrába sa zo skla neobsahujúceho arzén. Mac mini si zachováva svoju povesť energeticky najúspornejšieho stolného počítača na svete, ktorý počas nečinnosti dosahuje spotrebu iba 11 W. Interné súčiastky a káble v iMacu a Macu mini neobsahujú PVC ani spomaľovače horenia s obsahom brómu a používajú vysoko recyklovateľné materiály. Celé systémy vrátane balenia sú mimoriadne úsporné z hľadiska použitých materiálov.

iMac a Mac mini sa dodávajú so systémom OS X Mountain Lion, ktorý vám prináša Messages, Notification Center, celosystémové zdieľanie, AirPlay Mirroring, Dictation, Game Center a vylepšené zabezpečenie funkciou Gatekeeper. Vďaka službám iCloud začleneným priamo do systému OS X môže Mountain Lion udržiavať obsah vo vašom Macu, iPhone, iPade a iPode touch v aktualizovanom stave jednoduchšie než kedykoľvek predtým.

One thought on “Apple predstavil nový iMac

  1. Vypadají opravdu nádherně! Jsem zvědavý, s jakou přijdou cenou. Bohužel na 99 % bude mimo mé finanční možnosti… 🙁

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.