Apple predstavil watchOS 3.0

Apple dnes počas WWDC konferencie ukázal náhľad novej tretej verzie operačného systému pre Apple Watch, ktorý prináša niekoľko násobne zrýchlenie s okamžitým spustením obľúbených aplikácií. Okrem iného prináša novinky vo forme Docku, prepracovanú fitness aplikáciu a viaceré dizajnové zmeny. K dispozícií bude už túto jeseň.

Aplikácia Breathe (dýchanie) je navrhnutá tak aby si užívatelia našli počas dňa chvíľku času pre seba na hlboké nádychy a výdychy a zbavili sa tak stresu a trocha relaxovali. Aplikácia pre aktivitu teraz obsahuje možnosť na zdieľanie porovnávanie súťaženie medzi jednotlivými užívateľmi + prináša možnosť používať aplikáciu aj hendikepovaným ľuďom na vozíčku.

watchOS 3watchOS 3 prináša zrýchlenie každodennej práce ako napríklad odpovedanie na správy, preskakovanie piesne, otváranie a zatváranie aplikácii. Po stlačení bočného tlačidla, užívatelia majú možnosť dostať sa do nového docku kde nájdu naposledy používané a obľúbené aplikácie. Už priamo v docku sa aplikácie obnovujú a nie je potrebné ich otvárať. watchOS prináša okrem iného aj Control center kde sa zobrazujé notifikácie.

Aktivity sharing je súčasťou fitness aplikácie, pomocou ktorej je možné zdieľať, porovnávať a súťažiť s priateľmi a rodinou. Užívatelia dostávajú priamo do svojich zariadení notifikácie o pokrokoch priateľov, vrátane ich kompletných kruhov, ukončených cvičení a získaných ocenení. Aktivity sharing je prepojený na správy a užívatelia môžu spolu komunikovať o svojich výsledkov.

Prijatie a odosielanie správ nabralo nový rozmer s novými možnosťami a efektami ako napríklad neviditeľný atrament alebo ručne písanie. Novinkou sú takzvané chytré odpovede ktoré predstavujú veľmi rýchlu formu odpovede na získanie správy.

watchOS 3

Funkcia SOS znovu pomáha ľuďom v kritických situáciách v rámci celého sveta zavolať si záchrannú službu priamo cez iPhone alebo cez wifi pripojenie jednoduchým stlačením tlačidla na hodinkách. Apple hodinky dostali aj množstvo nových dizajnov vrátane známymi Minnie Mouse, ktorá je aj navyše farebné zladená s náramkami Apple watch. Samotné zobrazenie hodín sa dá navyše po novom prepojiť aj s niektorými aplikáciami.

watchOS 3

Tretia verzia spomínaného operačného systému watchOS bude dostupná už v jeseni ako bezplatná aplikácia priamo cez Apple hodinky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.