Apple predstavuje úplne novú aplikáciu iTunes U

Spoločnosť Apple predstavila úplne novú aplikáciu iTunes U, ktorá ponúka pedagógom aj študentom priamo v ich zariadeniach iPad, iPhone a iPod touch všetko, čo potrebujú na vyučovanie a absolvovanie kurzov. Úplne nová aplikácia iTunes U umožňuje pedagógom vytvárať a spravovať kurzy a ich základné súčasti, ako sú lekcie, úlohy, učebnice, testy a sylaby, a ponúknuť ich miliónom používateľov zariadení so systémom iOS na celom svete. Aplikácia iTunes U poskytuje používateľom systému iOS prístup k najväčšiemu svetovému katalógu bezplatne dostupného vzdelávacieho obsahu z tých najlepších univerzít ako Cambridge, Duke, Harvard, Oxford a Stanford a odteraz môže prostredníctvom aplikácie iTunes U ponúkať celé kurzy akákoľvek základná alebo stredná škola. Aplikácia iTunes U sa už stala obľúbeným nástrojom na vzdelávanie pre študentov, ktorí si ju prevzali už viac ako 700 miliónkrát.

„Úplne nová aplikácia iTunes U umožňuje študentom na celom svete jednoduchým ťuknutím získať prístup ku kurzom tých najprestížnejších univerzít sveta,” hovorí Eddy Cue, senior viceprezident spoločnosti Apple pre internetový softvér a služby. „Nikdy predtým nemali pedagógovia možnosť ponúkať svoje kurzy tak nápaditým spôsobom, ktorý umožňuje študovať komukoľvek, koho zaujíma určitá téma, z ktoréhokoľvek miesta na svete – nielen z učebne.“

iTunes U

Pred uvedením aplikácie iTunes U mali prístup k vzdelávaciemu obsahu z najlepších univerzít iba študenti prítomní v triede. Vďaka aplikácii iTunes U pre iPad, iPhone a iPod touch sú tieto prekážky minulosťou. Príslušné kurzy vrátane úplného prístupu k všetkým študijným materiálom sú teraz k dispozícii pre študentov nachádzajúcich sa na ľubovoľnom mieste. Aplikácia iTunes U umožňuje používateľom získať pohodlný prístup k novým učebniciam v rámci aplikácie a všetky poznámky vytvorené v aplikácii iBooks sú konsolidované tak, aby sa dali jednoducho študovať. Okrem čítania kníh, prezerania prezentácií, lekcií a zadaní domácich úloh môžu študenti prijímať oznámenia s aktuálnymi informáciami o prednáškach.

iTunes U

Pedagógovia môžu rýchlo a jednoducho vytvárať, spravovať a zdieľať svoje kurzy, testy a študijné materiály prostredníctvom webového nástroja a využívať vo svojich študijných plánoch obsah a prepojenia z aplikácie iTunes U, internetu, aplikácie iBookstore alebo predajne App Store. Môžu tiež odovzdávať a distribuovať svoje vlastné dokumenty z aplikácií Keynote, Pages, Numbers alebo knihy vytvorené v nástroji iBooks Author.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.