Apple prichádza s iBooks 2 pre iPad

Spoločnosť Apple predstavila aplikáciu iBooks 2 pre iPad, ktorá umožňuje čítať úplne nový druh dynamických, pútavých a naozaj interaktívnych učebníc pre iBooks. Učebnice pre iBooks ponúkajú používateľom zariadení iPad atraktívne celoobrazovkové učebnice s interaktívnymi animáciami, diagramami, fotografiami, videami, jedinečným ovládaním a mnohými ďalšími funkciami. Učebnice pre iBooks sa dajú priebežne aktualizovať, nie sú ťažké na nosenie v batohu a študenti ich nikdy nemusia vrátiť. Svoje tituly budú v predajni iBookstore ponúkať popredné pedagogické vydavateľstvá ako Houghton Mifflin Harcourt, McGraw-Hill a Pearson a väčšina z nich bude stáť iba 14,99 USD alebo menej a vďaka novému bezplatne dostupnému nástroju iBooks Author na vytváranie nového obsahu môže kvalitné učebnice pre iBooks vytvárať ktorýkoľvek používateľ počítača Mac.

„Spoločnosť Apple má vzdelávanie zakódované hlboko vo svojej DNA a iPad je pravdepodobne naším doteraz najatraktívnejším produktom pre školstvo. O tom, že iPad si rýchlo nachádza svoje miesto v školách v celých Spojených štátoch a na celom svete, svedčí aj viac ako 1,5 milióna zariadení iPad, ktoré sa už používajú vo vzdelávacích inštitúciách, pričom viac ako 1 000 nasadení pripadá na školy, v ktorých má každý žiak svoj vlastný iPad,“ hovorí Philip Schiller, senior viceprezident spoločnosti Apple pre celosvetový marketing. „Aplikácia iBooks 2 pre iPad teraz ponúka študentom dynamickejší, pútavejší a interaktívnejší spôsob čítania a vzdelávania so zariadením, ktoré majú radi.“

Nová aplikácia iBooks 2 je k dispozícii na bezplatné prevzatie z predajne App Store. Vďaka podpore nových funkcií vrátane príťažlivých celoobrazovkových kníh, interaktívnych 3D objektov, diagramov, videí a fotografií aplikácia iBooks 2 umožní študentom učiť sa o slnečnej sústave alebo fyzikálnych charakteristikách mrakodrapov zo skvelých nových interaktívnych učebníc, ktoré ožívajú pod dotykmi a gestami prstov. Vďaka rýchlej a plynulej navigácii, jednoduchému zvýrazňovaniu a vytváraniu poznámok, vyhľadávaniu a definíciám,ako aj vďaka recenziám lekcií a študijným kartičkám umožňuje nová aplikácia iBooks 2 študovať a vzdelávať sa účinnejším a efektívnejším spôsobom ako kedykoľvek predtým.

Nástroj iBooks Author je tiež k dispozícii na bezplatné prevzatie z predajne Mac App Store a umožňuje každému používateľovi počítača Mac vytvárať pútavé učebnice pre iBooks, kuchárske knihy, historické kalendáre, obrázkové knihy a ďalšie publikácie a publikovať ich v predajni Apple iBookstore. Autori a vydavatelia môžu začať vytvárať obsah pomocou šablón navrhnutých spoločnosťou Apple, ktoré im poskytujú širokú škálu rozložení strán. Nástroj iBooks Author umožňuje pridávať vlastný text a vlastné obrázky jednoduchým presúvaním myšou a s miniaplikáciami podporujúcimi technológiu Multi-Touch možno jednoducho pridávať interaktívne galérie fotografií, filmy, prezentácie z aplikácie Keynote a 3D objekty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.