Apple prináša macOS Sierra

Apple počas dnešnej konferencie WWDC predstavil aj premenovaný operačný systém pre Mac tzv. macOS s označením Sierra. Zmenami v tomto operačnými systéme neprešiel len názov.

Asistent Siri bol do tejto chvíle výsadou operačného systému iOS no od dnešného dňa sa stal súčasťou operačného systému pre počítače Mac. Prináša funkcie známe z prostredia mobilného operačného systému a aj množstvo ďalších vlastných, vhodných pre stolné počítače a notebooky. Siri dokáže pracovať s dokumentami, dokáže odosielať a prijímať správy, pracovať s kalendárom a začať FaceTime rozhovor. Siri vyhľadáva a spolupracuje aj s notifikačným centrom a dokáže zobraziť množstvo ďalších informácií, či hľadať medzi fotografiami.

macOS SIerra

Pomocou macOS Sierra systému môžete mať automaticky všetky vaše súbory z počítača vrátane tých v priečinku Dokumenty nielen na Macu ale aj na iOS zariadeniach alebo ktoromkoľvek počítači. Stačí ak dokumenty uložíte do zložky alebo aj priamo na pracovnú ponuku a prenesú sa automaticky do všetkých zariadení. Samozrejme, je potrebné využívať službu iCloud.com.

Funkcia Copy and Paste je teraz možné používať medzi jednotlivými zariadeniami a teda element skopírovaný na počítači je možné automaticky prilepiť v mobilnom telefóne iPhone a naopak.

macOS Sierra

Taby sú veľmi obľúbenou funkciou v internetových prehliadačoch a Apple ich v operačnom systéme prináša do všetkých aplikácií bez toho aby bolo potrebný zásah zo strany vývojárov jednotlivých aplikácií. Mapy, Mail, Pages, Numbers, Keynote alebo TextEdit a všetky ostatné aplikácie túto funkciu podporujú. Na mapách je napríklad možné vo viacerých taboch zobraziť viacero miest, kopírovať a lepiť medzi samotnými dokumentami alebo sa pohybovať medzi viacerými mailami v aplikácii Mail.

Aj počas práce je možné po novom sledovať videá na počítači video, ktoré je prehrávané v prehliadači Safari alebo iTunes a je možné ich zmenšiť a dať na kraj obrazovky a kde môžu byť stále zapnuté.

Apple prinieslo platby Apple Pay aj priamo do jeho počítačov, no táto funkcia aj naďalej ostáva pre Slovensku republiku nedostupná.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.