Apple pripravuje tenší a ľahší iPhone

Podľa Wall Street Journal sa Apple pripravuje na predstavenie nového iPhonu v treťom kvartáli tohoto roku. Nie je to prvý zdroj, ktorý tvrdí že iPhone bude predstavený už túto jeseň. Najčastejšie sa v správach skloňuje september a uvedenie iPhonu spolu s iPadom 3.

V správe sa uvádza tiež že nový iPhone by mal byť skoro identický s iPhonom 4 a bude obsahovať nanajvýš malé kozmetické úpravy. Hlavnou zmenou by mala byť váha a šírka zariadenia, ktorá by mala byť menšia ako má iPhone 4.

Nebolo by to nezvyčajné keďže  iPhone 3G a iPhone 3GS boli dizajnovo totožné. Jednalo sa len o jeho vylepšenú verziu zvnútra. Všetky dohady sa však rozdeľujú v názve nového iPhonu. Kým jedna skupina počíta s názvom iPhone 4S druhá ho považuje za iPhone 5. Na obhajobu jednej môžeme použiť argument že pri menej významných zmenách Apple použil prídavok S aj v prípade iPhonu 3G, no na druhú stranu nebol nikdy vydaný iOS vyššej verzie ako iPhone. (iPhone 3G – iOS 3, iPhone 4 – iOS 4).

Tému najnovšej verzie iPhonu určite týmto nekončíme a budeme sa jej naďalej venovať aj v ďalších článkoch a prinášať Vám najnovšie informácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.