Apple uvádza 13-palcový MacBook Pro s displejom Retina

Spoločnosť Apple dnes uviedla úplne novú verziu obľúbeného 13-palcového MacBooku Pro s ohromujúcim displejom Retina a výhradne flashovým ukladacím priestorom s novým kompaktným dizajnom. S hrúbkou iba 1,9 cm a hmotnosťou 1,62 kg je výnimočne prenosný 13-palcový MacBook Pro s displejom Retina o 20 percent tenší a takmer o pol kilogramu ľahší než súčasný 13-palcový MacBook Pro.

MacBook Pro

„13-palcový MacBook Pro je náš najobľúbenejší Mac a dnes prichádzame s jeho úplne prepracovanou verziou, ktorá sa vyznačuje tenkou a ľahkou konštrukciou, rýchlym flashovým ukladacím priestorom a nádherným displejom Retina,“ povedal Philip Schiller, senior viceprezident spoločnosti Apple pre celosvetový marketing. „Živými farbami, dokonale ostrým textom a väčším počtom pixelov, než majú všetky ostatné 15-palcové alebo aj 17-palcové prenosné počítače, prináša displej Retina úplnú zmenu v tom, čo od prenosného počítača očakávate.“

MacBook Pro

Na 13-palcovom displeji Retina nového MacBooku Pro sú viac ako štyri milióny pixelov, čo je takmer dvojnásobok v porovnaní s ich počtom na obrazovke HD televízora. Pri 227 pixeloch na palec dosahuje displej Retina takú hustotu pixelov, že ľudské oko z normálnej pozorovacej vzdialenosti nedokáže rozlíšiť jednotlivé pixely, takže obrázky sa zobrazujú až s neuveriteľnou ostrosťou a text vyzerá ako na vytlačenej stránke. Vďaka štvornásobku pixelov v porovnaní so súčasným 13- palcovým MacBookom Pro môžete sledovať a upravovať video v HD rozlíšení s pixelovou presnosťou a uvidieť úplne novú úroveň detailov na fotografiách s vysokým rozlíšením. 13-palcový displej Retina používa technológiu IPS, ktorá zaručuje 178-stupňový pozorovací uhol, znižuje odraz svetla o 75 percent a ponúka o 29 percent vyšší kontrast než súčasná generácia.

MacBook Pro

Vďaka flashovému ukladaciemu priestoru, ktorý je až štyrikrát rýchlejší než tradičné pevné disky v prenosných počítačoch, dosahuje najnovší MacBook Pro extrémne rýchlu odozvu pri prebúdzaní zo spánku a spúšťaní obľúbených aplikácií. Rýchly flashový ukladací priestor v kombinácii s najnovšími dvojjadrovými procesormi Intel poskytuje 13-palcovému MacBooku Pro s displejom Retina dostatočný výkon na pohodlné používanie tých najnáročnejších aplikácií.13-palcový MacBook Pro s displejom Retina má 2,5GHz procesor Intel Core i5, pričom voliteľne môže byť vybavený aj rýchlejším 2,9GHz procesorom Intel Core i7, grafikou Intel HD Graphics 4000, 8 GB pamätou s taktom 1 600 MHz a až 768GB ukladacím priestorom typu flash. Dva porty Thunderbolt a dva porty USB 3.0 umožňujú používateľom pripojiť niekoľko displejov a vysoko výkonných zariadení naraz a port HDMI ponúka možnosť rýchleho pripojenia k HD televízoru. 13-palcový MacBook Pro s displejom Retina je okrem toho vybavený kamerou FaceTime HD, dvoma mikrofónmi, vylepšenými reproduktormi, trojprúdovým Wi- Fi 802.11n, rozhraním Bluetooth 4.0 a napájacím portom MagSafe 2.

MacBook Pro

Batéria 13-palcového MacBooku Pro poskytuje až 7 hodín bezdrôtovej produktivity a v pohotovostnom režime vydrží až 30 dní. Vďaka úplne novej funkcii Power Nap v systéme OS X Mountain Lion sa MacBook Pro s displejom Retina priebežne aktualizuje, aj keď je v režime spánku. Power Nap automaticky aktualizuje Mail, Contacts, Calendar, Reminders a Photo Stream a pri pripojení prenosného počítača k zdroju napájania tiež sťahuje aktualizácie softvéru a zálohuje Mac pomocou Time Machine.

MacBook Pro

V súlade s dôrazom spoločnosti Apple na energetickú úspornosť a životné prostredie nový 13-palcový MacBook Pro s displejom Retina spĺňa požiadavky špecifikácie Energy Star 5.2 a získal rating EPEAT Gold. Každý jednoliaty kryt je vyrobený z vysoko recyklovateľného hliníka a ani štandardne dodávané energeticky úsporné displeje s podsvietením LED neobsahujú žiadnu ortuť a sú vyrobené zo skla neobsahujúceho arzén. Prenosné počítače Apple neobsahujú spomaľovače horenia s obsahom brómu, neobsahujú ani PVC a sú vyrobené z vysoko recyklovateľných materiálov.

Nový 13-palcový MacBook Pro s displejom Retina sa dodáva so systémom OS X Mountain Lion, ktorý vám prináša Messages, Notification Center, celosystémové zdieľanie, AirPlay Mirroring, Dictation, Game Center a vylepšené zabezpečenie funkciou Gatekeeper. Vďaka službám iCloud začleneným priamo do systému OS X môže Mountain Lion udržiavať obsah vo vašom Macu, iPhone, iPade a iPode touch v aktualizovanom stave jednoduchšie než kedykoľvek predtým.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.