Apple uvádza iPad mini

Spoločnosť Apple dnes predstavila iPad mini, čo je iPad s úplne novým dizajnom, ktorý je o 23 percent tenší a o 53 percent ľahší než iPad tretej generácie. Nový iPad mini má senzačný 7,9-palcový displej Multi-Touch, kamery FaceTime HD a iSight, ultrarýchle bezdrôtové pripojenie1 a úžasnú 10-hodinovú výdrž batérie2 – je to stále iPad, ibaže s revolučným dizajnom, ktorý vám umožňuje držať ho aj v jednej ruke. Spoločnosť Apple zároveň ohlásila uvedenie iPadu štvrtej generácie s nádherným 9,7- palcovým displejom Retina, novým čipom Apple A6X, kamerou FaceTime HD a ultrarýchlym bezdrôtovým pripojením. iPad mini aj iPad štvrtej generácie prichádzajú na trh so systémom iOS 6, najvyspelejším mobilným operačným systémom na svete, ktorý obsahuje viac ako 200 nových funkcií.

iPad mini

„iPad mini je vo všetkých smeroch iPadom. Nádherný 7,9-palcový displej iPadu mini má rovnaký počet pixelov ako pôvodný iPad a iPad 2, takže môžete využiť všetky z viac ako 275 000 aplikácií vyvinutých priamo pre iPad,“ hovorí Philip Schiller, senior viceprezident spoločnosti Apple pre celosvetový marketing. „iPad mini je tenký ako ceruzka a ľahký ako papierový blok. Obsahuje rýchly čip A5, kameru FaceTime HD a aj 5-megapixelový fotoaparát iSight a ultrarýchle bezdrôtové pripojenie – a pritom vydrží až 10 hodín práce na batériu.“

iPad mini

iPad mini má krásny nový dizajn s telom z hliníka a skla, je tenký len 7,2 mm a váži len 308 gramov. 7,9-palcový displej Multi-Touch poskytuje rovnaký zážitok z používania iPadu, aký od neho očakávajú aj používatelia. Pritom jeho dizajn ponúka o 35 percent väčšiu plochu obrazovky než 7-palcové tablety a o neuveriteľných 67 percent väčšiu úžitkovú plochu pri prezeraní webu. Dvojjadrový čip A5 zabezpečuje rýchlu odozvu grafiky a rýchle a plynulé ovládanie Multi- Touch. Vďaka úspornosti čipu vydrží batéria iPadu mini celý deň.

iPad mini

iPad mini má na prednej strane kameru FaceTime HD a na zadnej strane 5- megapixelový fotoaparát iSight s vyspelou optikou na snímanie ostrých fotografií a nahrávanie videí v plnom HD rozlíšení 1080p. Fotoaparát iSight pri nahrávaní videa automaticky stabilizuje obraz a obe kamery vďaka osvetleniu na zadnej strane umožňujú používateľom snímať skvelé fotografie aj pri slabšom osvetlení.iPad mini umožňuje aj jednoduché zdieľanie fotografií s priateľmi a členmi rodiny pomocou zdieľaných fotostreamov v iCloude.

iPad mini

iPad mini disponuje dvojpásmovým Wi-Fi 802.11n, ktoré dosahuje rýchlosti až 150 Mb/s,3 čo je dvojnásobok výkonu Wi-Fi v predchádzajúcich modeloch iPadu. iPad mini je k dispozícii aj vo verzii Wi-Fi + Cellular, ktoré podporuje ultrarýchle mobilné siete po celom svete vrátane LTE1 a DC-HSDPA. Môžete tak rýchlo prehliadať, sťahovať a streamovať obsah kdekoľvek. Pre iPad mini budú k dispozícii dátové tarify bez zmlúv, ktoré si môžete jednoducho objednať a aktivovať priamo na iPade.4 Pomocou funkcie Personal Hotspot môžete rýchle dátové mobilné pripojenie zdieľať cez Wi-Fi, Bluetooth alebo USB až s piatimi ďalšími zariadeniami, napríklad s MacBookom Pro, iPodom touch alebo iným iPadom.

iPad mini

iPad štvrtej generácie má úžasný 9,7-palcový displej Retina a obsahuje nový čip Apple A6X, ktorý v porovnaní s čipom A5X poskytuje až dvojnásobný výkon CPU a až dvojnásobný grafický výkon. Pritom zaručuje úžasnú 10-hodinovú výdrž batérie v iPade s rovnako tenkým a ľahkým dizajnom. Medzi ďalšie nové funkcie patrí kamera FaceTime HD, dvojnásobný výkon Wi-Fi v porovnaní so staršími modelmi iPadu a podpora ďalších operátorov LTE po celom svete.6

iPad mini aj iPad štvrtej generácie používajú konektor Lightning, ktorý je menší, inteligentnejší a odolnejší než 30-kolíkový konektor. Pre konektor Lightning je k dispozícii príslušenstvo podporujúce pripojenie fotoaparátov, SD kariet, VGA a digitálneho videa HDMI.7 Existujúce kryty Smart Cover a puzdrá Smart Case pre iPad sú kompatibilné s iPadom štvrtej generácie a nové polyuretánové kryty Smart Cover navrhnuté pre iPad mini sú k dispozícii v ružovej, zelenej, modrej, svetlosivej a tmavosivej verzii, ako aj vo verzii (PRODUCT) RED.

Na iPade možno spustiť viac než 700 000 aplikácií dostupných v App Store vrátane viac ako 275 000 natívnych aplikácií pre iPad v širokej škále kategórií vrátane kníh, hier, pracovných aplikácií a aplikácií pre spravodajstvo, šport, zdravie, referenčné účely alebo cestovanie. iPad tiež podporuje viac ako 5 000 novín a časopisov, ktoré ponúka Newsstand, a viac ako 1,5 milióna kníh dostupných v iBookstore. iTunes Store, ako najobľúbenejší obchod s hudbou, televíznymi seriálmi a filmami, poskytuje používateľom knižnicu s viac ako 26 miliónom skladieb, viac ako 190 000 televíznych epizód a viac ako 45 000 filmov. Nová aplikácia iBooks pre iPad umožňuje používateľom čítať elektronické knihy vo viac ako 40 jazykoch. Môžu si v nej užívať úplne nový druh dynamických, pútavých a naozaj interaktívnych elektronických kníh. Elektronické knihy

vytvorené v novej aplikácií Apple iBooks Author ponúkajú príťažlivé celoobrazovkové zobrazenie s interaktívnymi animáciami, diagramami, fotografiami, videom, vlastnými písmami, matematickými výrazmi a množstvom ďalších možností.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.