Čo je Game Center?

Po vypustení iOS 4.1 prišla k užívateľom iPodu touch a iPhonu 4 nová možnosť zábavy s názvom Game Center. Čo to vlastne Game Center je?

Zdroj: Apple.com

Game Center je svojim spôsobom sociálna sieť pre hráčov hier na iOS zariadeniach no Apple samotné ho skôr definuje ako herné centrum. Vďaka Game Center môžete hrať hry proti svojim priateľom ale taktiež ľuďom z celého sveta.

Game Center je kompatibilné s iPodom touch druhej, tretej a štvrtej generácie a taktiež iPhonom 4 a 3GS. Po poslednej bete iOS 4.1 bol spomedzi kompatibilných zariadení vyhodený iPhone 3G.

Game Center predstavuje klasickú aplikáciu, ktorú vidíte na obrazovke iPhonu (app). Po kliknutí a spustení aplikácie je potrebné sa prihlásiť pomocou Apple ID a následovne máte možnosť vybrať si prezývku, ktorá bude viditeľná pre Vašich priateľov.

Do samotnej hry môžete svojho súpera pozvať zistením jeho prezývky alebo po zadaní e-mailovej adresy. Vaši priatelia sa zobrazujú v samostatnom zozname priateľov v aplikácii. Máte možnosť prezerať si hry, ktoré hrali alebo skóre, ktoré dosiahli.

Bude zaujímave sledovať vývoj tejto siete a zároveň možné prepojenie s novou hudobnou sieťou Ping.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.