Čo je to Touch ID?

Apple pred pár hodinami uviedol nový iPhone 5S. Jednou z bezpečnostných noviniek je aj senzor odtlačkov prstov s názvom Touch ID. Čo je to Touch ID? Ako funguje Touch ID? Povieme si v tomto článku.

Na iPhone 5S došlo k zmene home button tlačidla. Okrem dizajnovej zmeny v podobe odstránenia štvorčeka s vnútra tlačidla a pridaniu strieborného rámiku okolo tlačidla došlo aj k hardwarovým zmenám.

iPhone 5S Touch ID

Vďaka odtlačku prstu dokážete teraz odblokovať svoj iPhone. Vďaka tomu je možné zabrániť neautorizovaným prístupom do telefónu. Do telefónu je možné uložiť až 5 odtlačkov prsta. Zároveň nezáleží na polohe telefónu, keďže iPhone dokáže snímať odtlačok v 360 stupňoch.

Touch ID

Pomocou odtlačku prsta je tiež možné schváliť nákupy v iTunes, App a iBooks Store bez potreby zadávania heslá. Odtlačky prstov nie sú nikde odosielané, dokonca sa nenahrávajú ani na servery Applu a nemajú k nim prístup ani vývojári aplikácií.

Pozrite sa na oficiálne video Applu, ktoré zobrazuje funkciu Touch ID:

Aktuálne články na iMania.sk:

Ceny iPhone 5S a iPhone 5C sú už známe

Apple predstavil iPhone 5S

Apple predstavil iPhone 5C

Obaly pre iPhone 5S a 5C

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.