Fair Labor Association začína s inšpekciou tovární Foxconn

Spoločnosť Apple oznámila, že združenie Fair Labor Association na jej žiadosť uskutoční špeciálne dobrovoľné audity finálnych dodávateľov spoločnosti Apple vrátane čínskych tovární spoločnosti Foxconn v Šen-čene a Čcheng-tu. Tím odborníkov na pracovné právo pod vedením prezidenta FLA Aureta van Heerdena začal s prvými inšpekciami v pondelok ráno v šenčenskom závode, ktorý je známy aj ako Foxconn City.

„Sme presvedčení, že pracujúci majú všade právo na bezpečné a férové pracovné prostredie, a preto sme požiadali FLA o nezávislé posúdenie správania našich najväčších dodávateľov,“ povedal Tim Cook, generálny riaditeľ spoločnosti Apple. „Práve prebiehajúce inšpekcie nemajú v odvetví elektroniky obdobu, a to tak z hľadiska rozsahu, ako aj z hľadiska hĺbky. Oceňujeme, že FLA súhlasilo s našou požiadavkou na uvedenie jednotlivých závodov vo svojich správach, čo zvyčajne nerobí.“

V rámci nezávislého posudzovania FLA uskutoční rozhovory s tisíckami zamestnancov o pracovných a životných podmienkach vrátane zdravia a bezpečnosti, odmeňovania, pracovnej doby a komunikácie s vedením. Tím FLA preverí výrobné priestory, ubytovne a ďalšie zariadenia a dôkladne posúdi dokumenty týkajúce sa postupov vo všetkých fázach zamestnaneckého pomeru.

Dodávatelia spoločnosti Apple prisľúbili, že budú v plnom rozsahu spolupracovať s FLA, a ponúkli neobmedzený prístup k svojim prevádzkam. Zistenia a odporúčania FLA z prvých hodnotení budú začiatkom marca zverejnené na webovej stránke združenia www.fairlabor.org. Neskôr na jar sa podobné inšpekcie uskutočnia aj v závodoch Quanta a Pegatron a po dokončení bude hodnotenie FLA zahŕňať závody, v ktorých sa montuje viac ako 90 percent produktov spoločnosti Apple.

Apple uskutočňuje každoročné audity všetkých finálnych montážnych závodov vo svojom dodávateľskom reťazci už od roku 2006 a odvtedy sa uskutočnilo už viac ako 40 auditov výrobných a montážnych závodov spoločnosti Foxconn. Podrobnosti o programe zodpovednosti dodávateľov spoločnosti Apple vrátane výsledkov viac ako 500 auditov závodov uskutočnených spoločnosťou Apple v jej dodávateľskom reťazci za posledných päť rokov sú k dispozícii na stránkewww.apple.com/supplierresponsibility.

Spoločnosť Apple sa v januári stala prvou technologickou spoločnosťou, ktorej bolo sprístupnené členstvo v združení Fair Labor Association. FLA sa zaoberá nezávislým monitorovaním a overovaním, ktoré má zaistiť dodržiavanie pracovných štandardov FLA všade tam, kde sa vyrábajú produkty členských spoločností združenia FLA.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.