Google spustil službu Swiffy

Spoločnosť Google prednedávnom predstavila svoju novú službu s názvom Google Swiffy. Google Swiffy je zaujímavým nástrojom na konverziu Flash obsahu do HTML5 pre zobranie tohoto obsaju aj na zariadeniach ako je iPhone alebo iPad.

Swiffy funguje naozaj jednoducho. Nahráte SWF súbor a Swiffy vyprodukuje jeho HTML5 verziu, ktorá beží na všetkých moderných prehliadačoch ako je napríklad Safari a Chrome. Jedná sa stále o prvú verziu a v konverzii sa môžu objaviť chyby najmä pri zložitejšom Flash obsahu. Aktuálna verzia však dokáže výborne spracovať reklamné bannery alebo animácie.

Google Swiffy

Google nie je jediný a ani prvý z podobnou službou. Už skôr samotné Adobe predstavilo svoj Flash/HTML5 konvertor známejší pod názvom Wallaby. Podobne ako Swiffy aj Wallaby v aktuálnej verzii nedokáže spracovať zložitejší obsah ako sú napríklad hry, no obe firmy hľadajú cestu na jednoduchú distribúciu Flash obsahu do zariadení, v ktorých Flash Player chýba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.