iCloud už 12. októbra

Spoločnosť Apple oznámila, že súprava bezplatných služieb iCloud, ktorá zahŕňa služby iTunes in the Cloud, Photo Stream a Documents in the Cloud, bude k dispozícii od 12. októbra. Umožňuje spoluprácu zariadení iPhone, iPad a iPod touch a počítačov Mac a PC na automatickom bezdrôtovom ukladaní obsahu v sieti a jeho sprístupnení vo všetkých zariadeniach. Služby iCloud uchovávajú hudbu, fotografie, aplikácie, kontakty, kalendáre, dokumenty a ďalší obsah a synchronizujú ho vo všetkých vašich zariadeniach. Pri zmene obsahu v jednom zariadení sa automaticky a bezdrôtovo aktualizujú aj všetky ostatné zariadenia.

iCloud

iTunes in the Cloud umožňuje automatické prevzatie novej zakúpenej hudby do všetkých vašich zariadení, takže po zakúpení novej skladby v zariadení iPad bude skladba aj v telefóne iPhone aj bez synchronizácie oboch zariadení. iTunes in the Cloud umožňuje aj bezplatné preberanie obsahu, ktorý ste predtým zakúpili v predajni iTunes, vrátane hudby a televíznych relácií do vašich zariadení.

Keďže iCloud uchováva históriu predchádzajúcich nákupov v predajni iTunes, máte možnosť vidieť všetko, čo ste si nakúpili bez ohľadu nato, ktoré zariadenie ste použili. A keďže tento obsah už vlastníte, môžete si ho prehrávať vo svojich zariadeniach, alebo môžete jednoducho ťuknúť na ikonu iCloud a prevziať ho na neskoršie prehrávanie.

Funkcia iTunes Match okrem toho prehľadá skladby vo vašej hudobnej knižnici vrátane hudby, ktorá nebola zakúpená v predajni iTunes, vyhľadá ich náprotivky medzi 20 miliónmi skladieb v katalógu iTunes a ponúkne ich vo vysokokvalitnom kódovaní AAC 256 kb/s bez ochrany DRM. Skladby, ktorých náprotivky sa nenájdu, sa uložia do služieb iCloud, aby ste mohli svoje skladby, albumy a zoznamy skladieb prehrávať vo všetkých svojich zariadeniach.

Inovatívna služba iCloud Photo Stream automaticky synchronizuje fotografie nasnímané jedným zariadením do ostatných zariadení. Fotografia nasnímaná telefónom iPhone sa tak prostredníctvom služieb iCloud automaticky synchronizuje aj s vašimi zariadeniami iPad, iPod touch a počítačom Mac alebo počítačom PC. Album služby Photo Stream si môžete prezerať i na Apple TV. iCloud okrem toho prostredníctvom siete Wi-Fi alebo siete Ethernet automaticky kopíruje fotografie importované z digitálneho fotoaparátu, takže ich môžetezobraziť aj v ostatných zariadeniach. iCloud efektívne spravuje službu Photo Stream, a preto zobrazuje posledných 1 000 fotografií, aby nedošlo k vyčerpaniu ukladacej kapacity vašich zariadení.

iCloudFunkcia Documents in the Cloud služby iCloud za vás automaticky synchronizuje dokumenty medzi všetkými vašimi zariadeniami. Ak napríklad vytvoríte dokument v aplikácii Pages v zariadení iPad, tento dokument sa automaticky odošle aj do služieb iCloud. Ten istý dokument aj s najnovšími zmenami potom môžete otvoriť v aplikácii Pages v inom zariadení so systémom iOS a pokračovať v úpravách alebo v čítaní práve tam, kde ste skončili. Aplikácie balíka iWork pre systém iOS, čiže Pages, Numbers a Keynote, dokážu využívať ukladací priestor služieb iCloud a Apple ponúka vývojárom rozhrania API, ktoré ich aplikácie potrebujú, aby mohli plynule spolupracovať s funkciou Documents in the Cloud.

Služby iCloud uchovávajú históriu nákupov v predajniach App Store a iBookstore a umožňujú vám kedykoľvek znova prevziať nakúpené aplikácie a knihy do ľubovoľného z vašich zariadení. Nakúpené aplikácie a knihy sa môžu automaticky prevziať do všetkých zariadení a nie iba do zariadenia, z ktorého ste ich zakúpili. Stačí kliknúť na ikonu iCloud a bezplatne prevziať už zakúpené aplikácie a knihy do ľubovoľného z vašich zariadení so systémom iOS.

Funkcia iCloud Backup cez sieť Wi-Fi automaticky a bezpečne zálohuje vaše najdôležitejšie informácie do služieb iCloud vždy, keď zariadenie so systémom iOS pripojíte k zdroju napájania. Po pripojení zariadenia sa všetko rýchlo a efektívne zálohuje. iCloud uchováva nakúpenú hudbu, televízne relácie, aplikácie, knihy a službu Photo Stream. iCloud Backup zariadi všetko ostatné – zálohuje fotografie a videá zo služby Camera Roll, nastavenia zariadenia, údaje aplikácií, usporiadanie domovskej obrazovky a aplikácií, správy a zvonenia. iCloud Backup vám dokonca pomôže nainštalovať nové zariadenia so systémom iOS alebo obnoviť informácie v zariadení, ktoré už vlastníte.

iCloud plynulo spolupracuje s aplikáciami Contacts, Calendar a Mail, takže môžete zdieľať kalendáre s priateľmi a rodinou a hostiteľom vášho e-mailového konta bez akejkoľvek reklamy na doméne me.com. Všetky e-mailové priečinky vo všetkých vašich zariadeniach so systémom iOS a počítačoch sa udržiavajú v aktualizovanom stave a na stránke icloud.com máte jednoduchý webový prístup k aplikáciám Mail, Contacts, Calendar, Find My iPhone a k dokumentom balíka iWork.

Aplikácia Find My iPhone vám môže pomôcť pri strate niektorého z vašich zariadení. Stačí použiť bezplatnú aplikáciu Find My iPhone v inom zariadení alebo prihlásiť sa na stránke icloud.com z počítača a svoje stratené zariadenie iPhone, iPad alebo iPod touch uvidíte na mape, môžete na ňom zobraziť správu, zamknúť ho na diaľku alebo vymazať jeho obsah. Pomocou aplikácie Find My iPhone môžete lokalizovať aj stratený počítač Mac so systémom OS X Lion.

iCloud

Find My Friends je nová aplikácia, ktorá je k dispozícii na bezplatné prevzatie z predajne App Store a umožňuje vám jednoducho zdieľať údaje o svojej polohe s ľuďmi, na ktorých vám záleží. Priatelia a členovia rodiny sa zobrazujú na mape, takže môžete rýchlo zistiť, kde sú. Pomocou aplikácie Find My Friends tiež môžete dočasne zdieľať údaje o svojej polohe so skupinou priateľov, či už ide len o niekoľko hodín kvôli spoločnej večeri alebo o niekoľko dní na spoločné táborenie, a ukončiť toto zdieľanie, keď nadíde čas. V aplikácii Find My Friends sa zobrazí upozornenie pri každej novej žiadosti priateľa a ak to priateľom povolíte, môžu uvidieť vašu polohu. Svoju polohu tiež môžete skryť jednoduchým kliknutím. Používanie aplikácie Find My Friends vaším dieťaťom môžete spravovať pomocou rodičovskej kontroly.

Služby iCloud budú sprístupnené súčasne so systémom iOS 5, najvyspelejším operačným systémom pre mobilné zariadenia na svete s viac ako 200 novými funkciami vrátane centra Notification Center, inovatívneho riešenia na zobrazovanie a správu oznámení na jednom mieste bez vyrušovania, novej služby na odosielanie správ iMessage, vďaka ktorej si môžu všetci používatelia systému iOS 5 jednoducho posielať textové správy, fotografie a videá, a novej služby Newsstand na nákup a usporiadanie predplatených novín a časopisov.

iCloud bude k dispozícii od 12. októbra ako bezplatný produkt na prevzatie pre používateľov zariadení iPhone, iPad alebo iPod touch so systémom iOS 5 alebo počítačov Mac so systémom OS X Lion a platným Apple ID. iCloud obsahuje 5 GB bezplatného ukladacieho priestoru pre e-maily, dokumenty a zálohovanie. Zakúpená hudba, televízne relácie, aplikácie, knihy a Photo Stream sa nezapočítavajú do limitu ukladacieho priestoru.

Služba iTunes Match bude od tohto mesiaca dostupná v USA za 24,99 USD ročne. Na používanie služieb iCloud v osobnom počítači je potrebný systém Windows Vista alebo Windows 7. Na prístup ku kontaktom a kalendárom sa odporúča používať program Outlook 2010 alebo Outlook 2007. Na používanie služieb iCloud v osobnom počítači je potrebný systém Windows Vista alebo Windows 7. Na prístup ku kontaktom a kalendárom sa odporúča používať program Outlook 2010 alebo Outlook 2007. Dostupnú kapacitu úložiska iCloud je možné rozšíriť na 10 GB za 20 dolárov ročne, na

20 GB za 40 dolárov ročne alebo na 50 GB za 100 dolárov ročne.

iOS 5 bude k dispozícii ako bezplatná aktualizácia pre zákazníkov so zariadeniami iPhone 4S, iPhone 4, iPhone 3GS, iPad 2, iPad a iPod touch (tretej a štvrtej generácie), ktorí tak budú môcť využívať skvelé nové funkcie.

Služba iCloud bude k dispozícii po celom svete. Dostupnosť služby iTunes in the Cloud sa bude v jednotlivých krajinách líšiť. Služba iTunes Match a televízne relácie sú dostupné len v USA. Služby iTunes in the Cloud a iTunes Match možno využívať až v 10 zariadeniach s rovnakým Apple ID.

Zálohovanie nakúpenej hudby nie je dostupné vo všetkých krajinách. Zálohovanie nakúpených televíznych relácií je k dispozícii len v USA. Ak niektorá zakúpená položka už nie je k dispozícii v predajniach iTunes Store, App Store alebo iBookstore, nemusí byť možné ju obnoviť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.