iLife pre iOS, aktualizácia iWork

iOS 5
iOS 5

Počas včerajšieho večera uzrel svetlo sveta nový tablet iPad a Apple TV. Dočítať sa o nich môžete v naších včerajších článkoch.

Okrem samotných zariadení včera dostali priestor aj aplikácie pre iOS zariadenia. Apple predstavil iPhoto pre iPad a iPhone a taktiež aktualizoval aplikácie iMovie a GarageBand.

iPhoto samozrejme využíva Multi-touch funkcie, pomocou ktorých môžete ovládať fotografie, upravovať ich a následne ich zdieľať a zálohovať pomocou iCloud. iMovie teraz prináša možnosť vytvárať trailery v hollywoodskom štýle a nahrávať video vo vysoko rozlíšení HD na Vašom iPade alebo iPhone. GarageBand prináša funkciu Jan Session, zábavnú funkciu, ktorá povoľuje pripojenie viacerých zariadení iOS skupine priateľov a hrať tak spoločne.

Všetky aplikácie získavajú veľkú výhodu vďaka Retina displeju, kde videá a fotografie naozaj vyznejú. Keďže nový iPad má zabudovanú 5 megapixelovú kameru iSight, môžete nahrávať, sledovať a upravovať v rozlíšení HD 1080p.

iPhoto ako najpopulárnejšia fotografická aplikácia bola kompletne prepracovaná pre iOS a využíva všetky výhody Retina displeja a Multi-Touch gest na iPade a iPhone. Pomocou gest tak môžete fotografie značkovať alebo len prezerať. iPhoto Vám dáva plnú kontrolu nad farbou a kontrastom a tak ich môžete meniť podľa svojich predstáv. Fotografie je možné samozrejme zdieľať na sociálnych sieťach ako Facebook, Twitter alebo Flickr.

iMovie získalo do svojej výbavy nové Theater videá. Filmy je odteraz možné zdieľať na stránkach Youtube, Vimeo a sociálnej sieti Facebook.

Apple dnes aktualizoval aj kancelársky balík iWork pre iOS. Okrem podpory Retina displeja prináša aj 3D grafy. Pages teraz podporujú landscape orientáciu (naležato) pre iPhone a iPod touch a aplikácia Keynote určená na prezentácie získala nové prechody Shimmer, Wipe, Flame, Swing a Fade Through Color.

iPhoto, iMovie a GarageBand sú dostupné za cenu 4,99 dolárov (každá aplikácia samostatne), Keynote, Pages a Numbers sú od dnes dostupné za 9,99 dolárov. Aktualizácie menovaných aplikácia sú pre užívateľov, ktorí si tieto aplikácie kúpili už skôr bezplatné.

iPhoto je univerzálna aplikácia určená pre iPad 2 a novší, iPhone 4 a novší. iMovie má rovnaké požiadavky a aplikácie GarageBand, Pages, Numbers a Keynote bežia na všetkých modelov iPadu a na iPhone 3GS/4/4S a iPode touch 3 generácie a novšej.

Pripomíname, že podľa včerajšej prezentácie bude iPad na Slovensku dostupný už 23. marca. Už túto nedeľu sa však môžete tešiť na prvý diel nášho nového seriálu návodov pre Mac, kde sa naučíme naplno využívať operačný systém Mac OS X.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.