iPad sa dobíja aj po dosiahnutí 100%

Hneď po štarte predaja nového iPadu tretej generácie DR. Raymond Soneira (prezident DisplayMate Technologies Corporation) podrobil nový iPad testovaniu. Výsledkom jeho testu je kompletné porovnanie displejov zariadení nového iPadu, iPadu 2 a zariadenia iPhone 4.

Dr. Soneira odhalil, že iPad nie je naplno nabitý aj keď indikátor batérie na displeji hovorí opak. Podľa neho, sa vyžaduje ešte niečo okolo hodiny na úplne dobitie zariadenia.

Prvým dohodom bola snaha Applu donútiť zariadenia dobíjať rovnako dlhú dobu ako to bolo pri predošlej generácií tabletu iPad 2. Dr. Soneira však vydal aj vysvetlenie tohoto javu.

Indikátor nabíjania na každom mobilnom zariadení je postavené na matematickom modely nabíjania, vybíjania a histórie výdrže vybíjania batérie. Všetky tieto informácie využíva a následne zobrazuje čas resp. indikuje výdrž batérie na zostávajúce obdobie.

Podľa neho je teda problém v samotnom matematickom modely výpočtu výdrže batérie v novom iPade, keďže zariadenie by nemalo hlásiť 100% dobitie napriek tomu, že ešte istý čas na dobitie potrebuje.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.