iPhone 4S je tu!

Po mnohých dohadoch, klebetách a predpovediach dnes Apple predstavil nový iPhone. Väčšina očakávala úplne novú verziu iPhone 5, čo sa nakoniec nepotvrdilo. Novinkou je iPhone 4S.

Nový iPhone 4S prináša samozrejme nové funkcie ako dual-core čip Apple A5 pre vysoký výkon a grafiku, nový fotoaparát s optikou, Full HD 1080p rozlíšenie pre nahrávanie videa a inteligentného pomocníka Siri. S uvedením iPhonu 4S prichádza aj opračný systém iOS 5 s viac ako 200 novými funkciami a iCloud.

iPhone 4S

Medzi funkcie iOS patrí centrum notifikácií a nová služba pre správy iMessage, vďaka ktorej je možne jednoducho odosielať správy, fotografie a videá všetkým užívateľom iOS 5. Tento operačný systém vo verzii 5 bude dostupný aj pre užívateľov iPhonu 4 a 3GS.

Poďme sa venovať službe Siri. Ako sme už spomenuli, je to inteligentný pomocník, ktorý dokáže odpovedať na Vaše otázky ako napríklad „Budem potrebovať dáždnik tento víkend?“. Po tejto otázke Vám Siri vyhľadá predpoveď počasia. Je inteligentný aj v používaní osobných údajov – pri vyslovení „Pripomeň mi zavolať mame, keď sa vrátim domov“ nájde „Mama“ v adresári. Môžete sa teda pýtať, vyhľadávať informácie alebo počítať príklady jednoduchým vyslovením žiadosti.

iPhone 4S
iPhone 4S - ukážka Siri

iCloud ako bezplatná služba podporujúca napríklad iTunes (in the Cloud), Photo Stream a dokumenty v cloude spája Vaše zariadenia iPhone, iPad, iPod a Mac alebo PC automaticky a bezdrôtovo ich ukladá na iCloud, teda všetky Vaše zariadenia synchronizuje.

Ďalšou zaujímavou novinkou iPhone 4S je nov vyspelejší fotoaparát s optikou. Nový 8 megapixelový snímať má až o 60 percent viac pixelov takže je možné fotiť oveľa kvalitnejšie snímky. iPhone 4S obsahuje nový vlastný objektív (svetelnosť f/2.4) a hybridný IR filter, ktorý produkuje ostrejší a jasnejší obraz. Fotoaparát je oveľa rýchlejší ako na iných telefónoch a snímky vytvára 2x rýchlejšie.

K fotoaparátu sa môžete dostať priamo z obrazovky zámku a fotiť môžete pomocou tlačidla hlasitosti. Nová aplikácia pre fotografie Vám pomôže rovno snímok podľa potreby orezať či otočiť a navyše odstrániť efekt červených očí. Pomocou novej vstavanej funkcie je možné zdieľať vytvorené fotografie na sociálnej sieti Twitter alebo ich je možné odoslať pomocou iMessage. Pomocou iCloud zase dostanete Vaše fotografie do všetkých zariadení. Existuje taktiež možnosť zobraziť fotografie cez Photo Stream aj na Apple TV.

iPhone 4S

Po fotografiách sa dostávame k videu. Apple priniesol možnosť nahrávať videá v HD rozlišení až 1080p a prináša tiež stabilizáciu obrazu. Ďalšími vylepšeniami sú ostrosť, citlivosť a schopnosť zachytiť video aj v zlyých svetelných podmienkach.

Dizajn nového iPhonu 4S ničím neprekvapil. Podobne ako pri iPhone 3G a 3GS sa ani tentokrát dizajn iPhonu 4 a 4S nelíši. Apple nazýva iPhone 4S svetovým telefónom, pretože telefón podporuje ako CDMA aj GSM. iPhone podporuje až dvojnásobnu rýchlosť sťahovania pri HSDPA by to malo byť až 14,4 Mbps.

Dostupnosť telefónu bude prebiahať aj tentokrát na niekoľko fáz. Už 14. októbra bude dostupný pre zákazníkov v USA, Kanade, Austrálii, Francúzsku, Nemecku, Japonsku a Veľkej Británii. Milým prekvapením je druhá fáza, v ktorej bude dostupný iPhone aj na Slovensku už 28. októbra.

Cena nového iPhonu 4S bude 199$ za 16 GB model a 299$ za 32 GB model a pre nový 64GB model za cenu 399$. Tieto ceny platia pri dvojročnej viazanosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.