John Browett nastupuje do Apple

Spoločnosť Apple oznámila, že jej rady posilní John Browett ako senior viceprezident pre maloobchodný predaj, kde bude priamo zodpovedný generálnemu riaditeľovi spoločnosti Apple Timovi Cookovi. Browett prichádza do spoločnosti Apple z európskeho reťazca predajní elektroniky Dixons Retail, kde od roku 2007 pracoval ako generálny riaditeľ. Od apríla bude zodpovedať za stratégiu maloobchodného predaja spoločnosti Apple a za ďalšiu expanziu maloobchodných predajní spoločnosti Apple po celom svete.

„Naše maloobchodné sú najmä o službách zákazníkom a nepoznáme človeka, pre ktorého by to isté platilo viac ako pre Johna,“ hovorí Tim Cook, generálny riaditeľ spoločnosti Apple. „Sme nadšení z toho, že rozšíri naše rady a že prináša do spoločnosti Apple svoje bohaté skúsenosti z maloobchodu.“

Pred pôsobením v spoločnosti Dixons Retail zastával Browett viacero pozícií v spoločnosti Tesco plc vrátane pozície generálneho riaditeľa pre Tesco.com. Na začiatku svojej kariéry pôsobil ako poradca pre klientov v oblasti maloobchodného predaja a predaja spotrebného tovaru v spoločnosti Boston Consulting Group. Vyštudoval prírodné vedy na univerzite Cambridge a má titul MBA z Wharton Business School.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.