Kontrola pravopisu v Mac OS X

Mnoho začiatočníkov, ktorí sa ešte len zoznamujú so svojim počítačom a operačným systémom narazí skôr či neskôr na problém s kontrolou pravopisu. Mac OS X nemá zabudovaný slovenský jazyk a pochopiteľne ani slovník so slovenčinou pre kontrolu pravopisu.

Našťastie aj pre tento problém existuje jednoduché riešenie v podobe Hunspell. Z oficiálnych stránok si stiahnite zip súbor s názvom hunspell-sk-20110228.zip (názov sa môže v budúcnosti zmeniť). Tento zip súbor obsahuje po rozbalení ďalšie dva súbory a to sk_SK.aff a sk_SK.dic. Tieto dva súbory stačí nakopírovať do zložky Macintosh HD- Library- Spelling.

Kontrola pravopisu

V ďalšom ešte jednoduchšom kroku je potrebné nastaviť tento slovník aj v nastaveniach počítača. Teda v System Preferences a v možnosti Language and Text (možnosť Text).

Kontrola pravopisu

Po tomto jednoduchom zásahu si môžete začať užívať kontrolu pravopisu v slovenčine vo všetkých aplikáciách, ktoré tento zásah podporujú.

Kontrola pravopisu týmto spôsobom bola vyskúšaná na operačnom systéme Mac OS X Snow Leopard.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.