Mac OS X Lion už dostupný na App Store

Ôsma verzia operačného systému Mac OS X Lion je od dnešného dňa dostupná k stiahnutiu na App Store. Lion označovaný tiež ako najvyspelejší operačný systém, ktorý disponuje s viac ako 250 novými funkciami je dostupný za 23,99€.

Lion App Store

Už počas prvého dňa je v rámci Mac App Store v TOP 10 a to hneď na prvom mieste. Zatiaľ sa nepotvrdili slová skeptikov, ktorý tvrdili že Apple takýto veľký nápor nezvládne.

Mac OS X Lion je k dispozícii ako upgrade na Mac OS X verzie 10.6.6 Snow Leopard z App Store za  23,99$. Upgrade má veľkosť necelých 4 GB. Používatelia, ktorí nemajú prístup k širokopásmovému pripojeniu doma, v práci alebo v škole si môžu stiahnuť Lion v obchodoch Apple Retail a neskôr v auguste tohto roka, bude Lion k dispozícii na USB flash disku cez Apple Store (www.apple.com) za  69$. Mac OS X Server Lion a je k dispozícii na App Store Mac za 39,99€.

Lion vyžaduje Mac s procesormi Intel s Core 2 Duo, i3, i5, i7 a Xeon procesor a 2GB RAM. Lion môže byť inštalovaný na všetky oprávnené osobné počítače Mac.

OS X Lion a jeho aktualizácie budú k dispozícii prostredníctvom App Store bez ďalších poplatkov pre všetkých zákazníkov, ktorí si zakúpili nový systém Mac od Apple alebo autorizovaného predajcu Apple alebo po dátume 06.06.2011. Používatelia musia zaslať svoje žiadosti Up-To-Date upgradu do 30 dní od nákupu ich počítača. Zákazníci, ktorí si zakúpili Mac od 6. júna  až do 20 júla 2011 budú môcť až do 19. augusta 2011 podať žiadosť. Ďalšie informácie možno nájsť na adrese http://www.apple.com/macosx/uptodate/.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.