Magic Trackpad v podobe Logitechu

Logitech pred pár dňami predstavil bezdrôtové dotykové zariadenie Wireless TouchPad, ktoré umožňuje ovládať kurzor alebo posúvať internetové stránky a švihom medzi nimi prechádzať.

Logitech touchpad
Logitech Touchpad

Bezdrôtový Wireless Touchpad ponúka viacbodovú dotykovú navigáciu a ovládanie pomocou gest, ktoré vám umožní ovládať počítač prirodzenejšie. Plocha citlivá na dotyk je rozmerná a poskytuje tak veľa priestoru, kde sa vaše prsty pri ovládaní môžu s voľnosťou pohybovať.

Touchpad stačí postaviť kamkoľvek na váš pracovný stôl alebo inam, pripojiť miniatúrne bezdrôtový prijímač Unifying, ktorý je tak malý, že na neho môžete po zapojení zabudnúť (tzv. plug-and-forget), do USB portu vášho počítača. Prijímač navyše môže zostať pripojený vo vašom počítači a umožní vám ľahko pripojiť až päť ďalších zariadení, ktoré sú s prijímačom kompatibilné.

Logitech touchpad

Bezdrôtové zariadenie Logitech ® Wireless Touchpad s viacbodovú dotykovou navigáciou ponúka ovládanie pomocou gest tvorených až štyrmi prstami a švihom posúvať zobrazenej stránky, preskakovať medzi jednotlivými panelmi a prepínať spustené aplikácie. Technológie bezdrôtového pripojenia Advanced 2.4 GHz poskytuje spoľahlivé spojenie, pri ktorom nedochádza prakticky k žiadnemu oneskoreniu, výpadkom alebo rušeniu. A ani napájanie touchpadu vás nebude obťažovať – batérie majú výdrž až štyri mesiace a LED kontrolky vám indikujú, či je touchpad zapnutý, a upozorní vás, keď batérie začnú slabnúť.

Očakáva sa, že zariadenie Wireless Touchpad bude v Európe dostupné v septembri 2011 za 49.99€.

Nie je známa podpora pre Mac. Ak by bolo zariadenie aj pre platformu Mac, bolo by zaujímavým konkurentom pre Magic Trackpad od Apple. Minimálne užívatelia systému Windows si teraz môžu vyskúšať úžasné výhody práce s pomocou gest.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.