Microsoft podobne ako Apple podporuje HTML5

Spoločnosť Microsoft nám nedávno predstavila beta verziu jej vynoveného internetového prehliadača Internetu Explorer 9. Okrem tejto hlavnej novinkytaktiež predstavil novú HTML5 stránku svojho vyhľadávača Bing. Ako poznamenal Jason Kincaid z TechCrunch, nový Bing bude ponúkať novú funkciu obrázkov a videa na pozadí.

Podobne ako Apple aj Microsoft začína presadzovať štandard HTML5. Apple už pri svojom telefóne iPhone odmietol využívať technológiu Flash a začal presadzovať HTML5, ktorý neskôr podporil príchod iPadu.

Zdá sa však, že nielen Apple a Microsoft, ale aj samotní producenti podporujú tento štandard. Vimeo.com zmenil svoj prehrávač na HTML5 k čomu sa neskôr pridal aj Google so svojim video portálom Youtube.com alebo taktiež Yahoo, ktoré upravilo svoju mail aplikáciu do HTML5.

Bude zaujímavé sledovať vývoj HTML5 a Flashu keďže nedávno došlo k aktualizácii podmienok aplikácií pre iPhone, ktoré môžu práve platformu Flash dostať aj do zariadenia ako iPhone a iPad.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.