Návod na Mac OS X – Ako funguje menu bar?

Jednou z hlavných vecí, z ktorých sú noví užívatelia (najmä používatelia systému Windows) zmätení je Menu.

V systéme Windows je menu súčasťou každej aplikácie osobitne narozdiel od Macu, kde je každé menu na jednom mieste (samozrejme aj na Macu sa nájdu aplikácie, ktoré toto pravidlo porušujú).

Tutorial 2 - menu

Menu je situované v úplne hornej časti obrazovky a jeho obsah, ktorý zobrazuje záleží od aplikácie, ktorá je otvorená a je práve využívaná, tak ako to vidíte vo videu.

Okrem jednotlivých položiek aplikácie sa menu začína ikonkou loga spoločnosti Apple, ktorého obsah sa nemení. Pod ikonkou nahryznutého jablka nájdeme možnosť zistiť o svojom počítači základne informácie, dostane sa k možnosti aktualizácií (Aktualizácia softvéru), vstup do App Store, vypnutie počítača a pod..

Tutorial 2 - jablko

Na opačnej strane menu (status bar) nájdeme čas, dátum, v prípade prenosných počítačov stav batérie, zvuk, wifi, bluetooth. Jednotlivé ikonky môžeme pridávať a odoberať v Systémových nastaveniach t.j. ak napríklad chcete odstrániť ikonku Bluetooth, vstúpite do nastavení Bluetooth a možnosť zobrazovania na lište odšrtnete.

Tutorial 2 - Bluetooth na liste

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.