Návod na OS X – Čo je to Dock?

V tejto časti sa budeme venovať základným prvkom operačného systému Mac OS X.

Pre užívateľov operačného systému Windows je bežné, že ak si chcú skontrolovať veľkosť voľného priestoru na HDD, prezrieť alebo zapnúť CD/DVD, otvoriť USB kľúč a pod. urobia dvojitý klik na Tento počítač a začnú riešiť svoj problém.

Finder je svojim spôsobom ekvivalentom k tomuto Explorerovi vo Windows. Finder je zapnutý neustále a skladá sa z troch komponentov, ktoré novým užívateľom buchnú do očí. Je to Dock, menu bar a Finder.

Tutorial 1

Dock

Je to svojim spôsobom atrakcia pre nových užívateľov. Dock pozostáva z 2 častí (sú rozdelené prechodom). Prvou je časť pre aplikácie a v druhej časti nájdete priečinok na všetky aplikácie, dokumenty a priečinok so stiahnutými súbormi a v neposlednom rade kôš.

Tutorial 2

Samostatný Dock má svoje vlastné nastavenia, ktoré nájdeme v systémových nastaveniach.

Tutorial 2

Môžete jednoduchým kliknutím zmeniť veľkosť Docku (Veľkosť), jeho reakciu na nájazd kurzorom (Zväčšovanie), polohu na obrazovke (Poloha na obrazovke) a ďalšiu prácu s oknami, ktoré spolupracujú s Dockom.

Tutorial 4

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.