Nový iPad a slovenskí operátori

Už v piatok sa začne na Slovensku predávať nová tretia generácia tabletu iPad a aj v komentároch na našej stránke sa užívatelia pýtaju na podporu LTE príp. iného druhu pripojenia.

Preto sme sa rozhodli opýtať všetkých naších troch mobilných operátorov na tento problém a jeho riešenia.

„V prípade ak príde na trh verzia nového iPadu s pripojitelnosťou aj do 3G siete, môžu ho naši zákazníci pohodlne využívať. Vlastnou 3G sieťou budeme do jesene tohto roka pokrývať už polovicu populácie Slovenska. Zároveň už čoskoro budú môcť naši zákazníci naplno využiť maximálne rýchlosti našej siete. Ako prvý operátor sme na Slovensku testovali aj LTE sieť. Na trhu je však ešte stále málo zariadení, ktoré dokážu fungovať na báze 4G. Celý proces však veľmi pozorne sledujeme, prejavili sme záujem o licenciu a o ostatnom sa budete musieť nechať prekvapiť.” Uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa spoločnosti O2 Telefonica Slovakia.

Michal Korec zo spoločnosti Slovak Telekom: ,,Očakávame, že zákazníci Slovak Telekomu budú môcť využívať internetové pripojenie na novom iPade v našej 3G sieti až do rýchlosti 42 Mbps pre sťahovanie, resp. 5,8 Mbps pre odosielanie dát podla pokrytia územia pri modeli iPad Wi-Fi + 4G, a to cez miniSIM kartu a jeden z našich dátových programov v portfóliu.“ vysvetľuje Korec a dodáva ,,V súčasnosti na Slovensku prevádzkujeme 3G sieť s pokrytím 65 percent populácie, sieť LTE (4G) zatiaľ nebola uvedená.“

Alexandra Piskunková zo spoločnosti Orange poznamenala: ,,Dd Apple zatiať nemáme žiadne konkrétne informácie ohľadom uvolnenia do predaja pre operátorov. LTE zatiaľ nepodporujeme.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.