Nový iPad sa v piatok začne predávať v USA a deviatich ďalších krajinách

Spoločnosť Apple dnes oznámila, že nový iPad, tretia generácia tohto mobilného zariadenia definujúceho svoju vlastnú kategóriu, sa začne predávať v maloobchodných predajniach spoločnosti Apple a v predajni Apple Online Store (www.apple.com) v piatok 16. marca o 8:00 miestneho času v USA, Austrálii, Kanade, Francúzsku, Nemecku, Hongkongu, Japonsku, Singapure, Švajčiarsku a Spojenom kráľovstve, ako aj v Portoriku a na Amerických Panenských ostrovoch.

Nový iPad ponúka fantastický displej Retina, nový čip Apple A5X so štvorjadrovou grafikou a 5-megapixelový fotoaparát iSight s pokročilou optikou na snímanie úžasných fotografií a HD videa v rozlíšení 1080p. Hoci je nový iPad neuveriteľne tenký a ľahký, stále ponúka 10-hodinovú výdrž batérie, čo prakticky zodpovedá jednému celému dňu používania. iPad Wi-Fi + 4G podporuje ultrarýchle siete 4G LTE v USA a Kanade a rýchle siete 3G v celom svete vrátane sietí postavených na technológii HSPA+ a DC-HSDPA.** Okrem toho je iPad 2 teraz k dispozícii za dostupnejšiu cenu už od 399 USD.

Každému zákazníkovi, ktorý si kúpi nový iPad v predajni spoločnosti Apple, bude zdarma ponúknutá služba osobného nastavenia, v rámci ktorej mu špecialisti pomôžu nastaviť e-mail, nainštalovať nové aplikácie z predajne App Store a ešte viac prispôsobiť nový iPad. Svoj nový iPad tak môžu mať zákazníci pripravený na použitie skôr, než opustia predajne.

Ceny a dostupnosť
Nový iPad Wi-Fi bude k dispozícii v čiernej a bielej verzii s kapacitou 16 GB, 32 GB a 64 GB modely***. iPad Wi-Fi + 4G pre ultrarýchle siete 4G LTE v USA a Kanade a pre rýchle siete 3G na celom svete vrátane sietí využívajúcich technológie HSPA+ a DC-HSDPA bude tiež k dispozícii s kapacitou 16 GB, 32 GB a 64 GB***. Okrem toho sa od teraz predáva skvelý iPad 2 za výhodnejšiu cenu 399 $ za 16GB Wi-Fi model alebo 529 $ za 16GB Wi-Fi + 3G model. iOS 5.1 a iTunes 10.6 sú aktuálne k dispozícii ako bezplatné aktualizácie. Aplikácie iPhoto, iMovie 1.3 a GarageBand 1.2 sú teraz k dispozícii za 3,99 EUR za aplikáciu v predajni App Store (www.itunes.com/appstore). Keynote 1.6, Pages 1.6 a Numbers 1.6 sú k dispozícii za 7,99 EUR za aplikáciu v predajni App Store. Aktualizácie sú pre existujúcich zákazníkov k dispozícii zdarma.

Od 23. marca sa bude nový iPad predávať aj v Belgicku, Bulharsku, Českej republike, Dánsku, Fínsku, Grécku, Holandsku, Írsku, na Islande, v Lichtenštajnsku, Luxembursku, Maďarsku, Makau, Mexiku, Nórsku, na Novom Zélande, v Poľsku, Portugalsku, Rakúsku, Rumunsku, na Slovensku, v Slovinsku, Španielsku, Švédsku a Taliansku.

*Výdrž batérie závisí od nastavenia zariadenia, jeho používania a ďalších faktorov. Reálne výsledky sa môžu líšiť.

**Štandard 4G LTE je podporovaný iba v sieťach operátorov AT&T a Verizon v USA a v sieťach operátorov Bell, Rogers a Telus v Kanade. Dátové tarify sa predávajú samostatne.

***Miestne ceny budú k dispozícii krátko pred spustením predaja.

iPad

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.