O koľko si prilepší Tim Cook?

Akú vysoký plat si zoberie Tim Cook budúci rok ako nový CEO? Po tom, ako Steve Jobs odstúpil z funckie CEO, teda výkonného riaditeľa Apple inc., zvolil si za svojho nástupcu COO spoločnosti Apple Tima Cooka, ktorého už schválilo aj predstavenstvo spoločnosti.

Podľa Jobsa to je najvhodnejší človek pre ďalší vývoj firmy. Rovnaký názor zdieľa aj predstavenstvo spoločnosti Apple, ktorej predsedom je teraz spomínaný Steve Jobs.

Zatiaľ čo Steve Jobs si bral od Apple za rok symbolický 1 americký dolár a jeho zisky tvorili iba akcie (ktoré nemali najnižšiu hodnotu), Tim Cook je pre Apple oveľa klasickejší zamestnanec a preto je tu otázka koľko bude zarábať. Počas jeho pôsobenia na funckii COO bral 800 000 dolárov ročne a za odmeny si nechal vyplatiť viac ako 3,28 milióna dolárov, nehovoriac o zisku z akcií, ktoré predstavujú okolo 2 miliónov dolárov.

Medzičasom sa predstavenstvo spoločnosti rozhodlo odmeniť Tima Cooka bonusom vo výške 1 milióna akcií spoločnosti Apple (v aktuálnej hodnote viac ako 383 miliónov dolárov) za podmienky, že ostane vo funkcii CEO Apple až do roku 2021. Prvých pol milióna akcií získa v roku 2016 a ďalšiu polovicu v roku 2021.

Pre Tima Cooka to nie sú prvé milióny v Apple. Okrem vyššie spomínaných udalosti si totiž Tim Cook počas zastupovania Steva Jobsa v roku 2009 necal vyplatiť odmenu vo výške 12,3 milióna dolárov.

 

Autor článku: Ondrej Szabó

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.