Oplatí sa inštalovať iOS 7 na staršie zariadenia?

O dnešnom úspechu novej verzie operačného systému iOS 7 sa nedá pochybovať. Tak ako tomu bolo zvykom pri predchádzajúcich verziách, aj tentokrát sa sťahovanie neobišlo bez komplikácií z dôvodu enormného záujmu o túto softvérovú novinku.

My sa však teraz skôr pozrieme na prípad, kedy iOS 7 možno skôr uškodí ako prospeje Vášmu zariadeniu. Nový systém iOS 7 je predsa len náročnejší ako jeho predchodca a starším zariadeniam tento systém nemusí byť po vôli. Nikto predsa nemá rád, ak musí čakať na reakciu svojho zariadenia a to najmä dnes, keď je času vždy málo.

Zariadenia, pri ktorých je vhodné uvažovať o potrebe iOS 7:
-iPhone 4 – užívatelia tohoto modelu môžu zaznamenať oproti verzii iOS 6 spomalenie alebo čakanie na vykonanie operácie
-iPad 4 – obsahuje chyby, rovnako ako iPhone 4 aj tento iPad môže obsahovať spomalenie alebo čakanie na vykonanie operácie
-iPad mini – rovnako ako iPad 4

Podľa skúseností viacerých serverov, neodporúčajú pre teraz inštalovať iOS 7 na iPad druhej a tretej generácie. Odporúča sa vyčkať na nasledujúcu aktualizáciu, ktorá dorieši posledné problémy.

Celkovo sa starším zariadenia odporúča počkať s novou verziou iOS 7 aspoň do najbližšej aktualizácie, ktorá doladí a opraví vzniknuté problémy. Okrem iOS 7 dnes napríklad vyšla prvá aktualizácia iOS 7.0.1, ktorej sme venovali článok.

iOS 7
iOS 7

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.