Photoshop Element 9 Editor v Mac App Store

Server Macworld upozornil na vstup spoločnosti Adobe do internetového obchodu so softwarom pre mac od Applu. Je to prvý software spoločnosti Adobe, ktorý sa ocitol v obchode Applu. Photoshop Element 9 Editor je na stiahnutie za cenu 62.99€Photoshop element oklieštený o Adobe Elements Organizer, ktorý môžete nájsť bežne v retail verzii no cena je nižšia o 20 dolárov.

Elements Organizer by nemal chýbať používateľom aplikácie iPhoto. Podľa popisu obsahuje Photoshop Element pokročilejšie funkcie. Verzia v Mac App Store obsahuje rovnaké nástroje ako retail verzia a teda funkcie ako Group Shot, Panorama ako Style Match Photomerge.

Vstup Adobe je skôr prekvapením. Málokto by predpovedal tento krok zo strany Adobe keďže Apple sa v poslednom čase pokúša o množstvo „protiadobovských“ opatrení. Príkladom môže byť konflikt Adobe a Apple kvôli technológii Flash.

Ďalším dôvodom by mohla byť provízia pre Apple za predaj softwaru cez Mac App Store, ktorá je 30%. A hlavne kvôli tejto provízii je málo pravdepodobné že Adobe bude distribuovať svoj softwarový balík Creative Suite práve cez Mac App Store a Photoshop Element 9 by sme mali skôr vnímať ako nejaký test zo strany Adobe.

One thought on “Photoshop Element 9 Editor v Mac App Store

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.