Pixelmator – lacný Photoshop

Pixelmator už určite poznáte. Prívlastok o náhrade Photoshopu, ktorej sa už pravdepodobne nezbaví, ho plne vystihuje. Prekvapí aj podpora PSD súborov.

Drvivá väčšina grafikov využíva Photoshop. Po posledných zmenách, kedy sa Adobe rozhodlo ponúkať softvér na báze predplatného sa užívatelia začínajú obzerať po alternatívach. Prvou, ktorej sa chytia je GIMP a tím, ktorým táto alternatíva nevyhovuje sa posunú až k Pixelmatoru.

Pixelmator

Pixelmator je malý a nenáročný grafický program využívajúci posledné technológie Macu. Mac je navyše jediným kompatibilným systémom a tak naň vývojári Pixelmatoru upriamujú všetku pozornosť. Medzi poslednými vo verzii 2.2 je aj napríklad podpora Retina displeja pre MacBook Pro.

Pixelmator

Pre nováčikov alebo užívateľov, ktorí by sa radi v programe zorientovali je priamo na oficiálnych stránkach Pixelmatora celá sekcia venovaná návodom, ktorých je momentálne viac ako 29.

Pixelmator

Že úspech nie je len obyčajná bublina, potvrdzuje aj počet stiahnutí. Za prvý týždeň, od zverejnenia poslednej verzie 2.2 Blueberry zaznamenal Pixemator viac ako 500 000 stiahnutí.

Pixelmator

Čerešničkou na torte je cena. Pixelmator je dostupný za cenu 13.99€ v Mac App Store.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.