Pochod za život je pripravený na 50000 účastníkov

Organizátori Národného pochodu za život sú pripravení zvládnuť 50 000 účastníkov. O hladký priebeh podujatia sa bude starať 600 dobrovoľníkov, niekoľko desiatok zdravotníkov a na bezpečnosť bude dohliadať viac ako 300 štátnych a mestských policajtov.

„Okrem Slovákov sa Národného pochodu za život zúčastnia aj Poliaci. Zatiaľ máme informácie o dvoch autobusoch, ale predpokladáme, že ich počet bude vyšší,“ povedal hovorca Národného pochodu za život Tomáš Kováčik.

Pre účastníkov, ktorí prídu už v sobotu na sprievodný program, je pripravených viac ako 3000 ubytovacích miest v školách, pre mladé rodiny je pripravené ubytovanie v domácnostiach obyvateľov Košíc, čím vytvárame aj príležitosť pre vzájomné spoznanie sa ľudí.

Usporiadatelia zabezpečili 500 parkovacích miest pre autobusy a 3000 bezplatných a 2000 spoplatnených parkovacích miest pre autá. Parkovacie miesta budú zaznačené v informačnom bulletine rovnako ako aj 160 toaliet, ktoré sú pripravené pre potreby účastníkov pochodu.

„Radi by sme aj touto cestou vyzvali jednotlivcov, spoločenstvá, farnosti a komunity, aby sa zaregistrovali cez web Národného pochodu za život www.pochodzazivot.sk, aby sme sa mohli čo najlepšie pripraviť na organizáciu celého pochodu. Na základe počtu registrovaných účastníkov by sme mohli prípadne zvýšiť počty dobrovoľníkov, ubytovacích kapacít, alebo parkovacích miest. Registrovaní účastníci vopred dostanú email s informačným bulletinom, v ktorom budú, všetky pre nich dôležité informácie,“ upozornil hovorca Národného pochodu za život Tomáš Kováčik.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.