Podvodníci využívajú iPhone 5

Server Macrumors upozornil na nové nebezpečenstvo, pri ktorom podvodníci využívajú popularitu Applu a nového iPhonu 5.

Užívatelia dostávajú do svojej schránky poštu, ktorá upozorňuje na príchod iPhonu 5 už tento piatok. E-mail sa veľmi podobá na oficiálne správy od Applu a teda môže dôjsť k jednoduchému pomýleniu a následovnej dôvere.

Phishing
Pokus o phishing
.

Jedná sa o tzv. metódu phishing (činnosť, pri ktorej sa podvodník snaží vylákať od používateľov rôzne heslá), kde sa snaží pôvodca tohoto e-mailu získať od užívateľov Apple ID a ďalšie osobné údaje.

Tlačidlo „Learn More“ v tejto e-mail správe odkazuje na spustiteľný súbor (Windows) a to na rôzny malware ako trójsky kôň alebo keylogger a preto by užívatelia na tento e-mail nemali v žiadnom prípade klikať.

Ďalším výkričníkom je fakt, že Apple nikdy neprezentuje svoje výrobky vopred a práve naopak vynakladá veľké úsilie zatajiť výrobok pred oficiálnym zvrejnením

One thought on “Podvodníci využívajú iPhone 5

  1. Pozor na jedneho z tychto: predstavuje sa pod menom Zuzana Svecova, cislo telefonu 0915255581, cislo uctu 0374123785/0900

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.