Predplatné pre iPad do 2 mesiacov

Pravdepodobne v priebehu najbližších dvoch mesiacov nás čaká od Applu aplikácia, ktorá by mala ponúkať predplatné novín a časopisov. Informoval o tom dnesThe Wall Street Journal.

The Wall Street Journal hovorí taktiež o snahe Applu pretlačiť tento model predaja aj medzi samotnými vydavateľmi. Zdroj The Wall Street Journalu taktiež tvrdí, že celý tento proces by mal skončiť na budúci mesiac alebo o dva.

Čo sa týka samotnej aplikácie určenej na predplatné, hovorí sa o nielen o aplikácii ale samostatnom obchode ako iBook Store pre iOS zariadenia. Tento nový obchod by mal byť zriadený výlučne na predaj predplatného a časopisov.

Podľa Journalu však nastáva nový problém pre vydavateľov. Predplatné časopisov a novín cez Apple Store neposkytuje prístup k údajom zákazníkov čo môže v konečnom dôsledku znížiť príjmy za reklamu a celkovo pokaziť cielenie reklamy na predplatiteľov. Píše aj o strachu vydavateľov voči politike Applu, kde ako v iných Apple Store si Apple preberá podiel 30%.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.