Privítajte iPad 2

Apple pred chvíľou predstravil novú generáciu iPadu. Privítajte iPad 2. Už dlhú dobu sa viedli špekulácie o konfigurácií nového iPadu.

iPad 2 má úplne nový design, ktorý je o tretinu tenší ako jeho predchodca. Dokonca je tenší ako iPhone 4, má neuveriteľných 8.8mm (pre porovnanie iPhone má 9.3mm). Váha nového iPadu je len 601 gramov (tenší ako jeho predchodca).

ipad2

Zariadenie sa začne predávať už v piatok 11. marca v USA. Od 25. marca sa však začína jeho predaj v ďalších 26 krajinách. Bohužial, Slovensko medzi týmito krajinami chýba. Útechou môže byť Česko a Rakúsko, kde sa iPad 2 začne predávať.

Nový iPad má vpredu a vzadu kameru pre nahrávanie videa, fotografovanie a FaceTime video chat. iPad ma taktiež nový dual-core procesor A5, ktorý ponúka až 9 krát rýchlejšie spracovanie grafiky. Navyše, nový procesor nemá žiadny vyšší vplyv na spotrebu energie ako predczádzajúci procesor A4.

ipad2
ipad2

iPad 2 je dostupný v dvoch farbách a to čiernej a bielej. Medzi príslušenstvoj bol predstavený kábel (HDMI) výstup.

Medzi ďalším príslešenstvom je aj magnetický „Smart Cover“ kryt, ktorý zakrýva len prednú časť zariadenia. Pri zakrytí sa displej iPadu automaticky vypne. Polyuretánová verzia sa bude predávať za 39 a kožená za 69 dolárov.

ipad3
ipad3

Apple taktiež avizoval príchod systému iOS 4.3, ktorému sa ešte budeme dnes obšírnejšie venovať v ďalšom článku. Dostupný by mal byť 11. marca spoločne s novými aplikáciami pre iPad ako iMovie a GarageBand.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.