Smash Football

Športová hra Smash Football je aplikácia od slovenských vývojárov, ktorá možno nezaujme skvelými textúrami, no vymyslená je veľmi impozantne. Jedná sa o kreslenú futbalovú hru, kreslenú v zmysle tímov, ktoré tvoria zvieratá. My, ako seriózni ľudia sme si vybrali tím opičiek.

Smash Football

Hra ponúka viaceré prostredia. Každý tím má osobitý „special attack“ teda svoj špeciálny útok.

Čo sa týka ovládateľnosti, tá mohla byť aj lepšia, keďže hra je optimalizovaná vertikálne „joystick“, ktorý vidíte na ľavo je pomerne malý. Na pravo môžete vidieť tlačidlo na špeciálny útok, výmenu „hráčov“ a rýchle behanie. Zápas má 4 minúty, a pred každým zápasom sú spracované milé dialógy tímov.

Smash Football

Neskôr sme sa pri takýchto dialógoch dočkali nemilého prekvapenia a to v podobe prázdnych bubliniek. Táto situácia nastávala pravidelne po pár zápasoch, no nie je to vec, ktorá by ovplyvňovala hrateľnosť hry.

Smash Football

Hra ponúka klasicky kariéru, v ktorej porážate súperov v 5 zápasoch na jednom území. Ak sa Vám podarí zdolať celú radu súperov na jednom území nastáva prelet na územie iné. Je k nemu aj animácia, čo ma celkom potešilo. No a na to sa situácia opakuje čaká Vás ďalší rad súperov v inom prostredí.

Smash Football

Po každom vyhranom zápase, dostanete medailu za výkon, ktorý ste podali.

Smash Football

Možno Vás zaujíma ako sa chytá gól. Aj túto vec zvládli vývojári veľmi dobre. Po tom, ako súper vystrelí na Vašu bránu zobrazí sa pohľad z brány a letiaca lopta. Na jej odvrátenie je potrebné sa do nej trafiť a teda ju odvrátiť.

Smash Football

Hra ponúka aj mód „challenge“ teda výzvu, ktorý ponúka klasické zápasy za špeciálnych podmienok, ako napríklad strieľajúce bomby atď. Módov je viac a sprístupňujú sa Vám postupne pri pokroku v hre.

Smash Football

V celku je Smash Football veľmi dobrá hra, ktorá dokáže pobaviť. Vieme, že najúspešnejšie hry nie sú tie s najlepšou grafikou, no najlepšou pointou, ktorá je v tejto hre celkom unikátna a zaujímavá.

Hru odporúčam každému, kto sa dokáže pobaviť na jednoduchých hrách a nepožaduje vysokú kvalitu textúr.

Momentálne je hra dostupná cez App Store za cenu 0,79 €, čo je veľmi lákavé, no k dispozícii je aj demo, teda lite verzia. A Aby sme nezabudli, hra má aj slovenčinu.

 

Autor: Ondrej Szabó

One thought on “Smash Football

  1. Ja by som este dodatocne poznamenal, ze uvedena hra pochadza od Slovenskeho vyvojarskeho timu, ktory by sme rozhodne kupou hry mali podporit. Keby som mal iPhone tak nevaham 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.