Tri milióny predaných iPadov

Spoločnosť Apple dnes oznámila, že od uvedenia do predaja v piatok 16. marca predala už tri milióny úžasného nového zariadenia iPad. Nový iPad ponúka fantastický nový displej Retina, nový čip Apple A5X so štvorjadrovou grafikou a 5-megapixelový fotoaparát iSight s pokročilou optikou na snímanie skvelých fotografií a HD videa v rozlíšení 1080p. A hoci je nový iPad neuveriteľne tenký a ľahký, stále poskytuje 10-hodinovú výdrž batérie*, čo prakticky zodpovedá celému jednému dňu používania. iPad Wi-Fi + 4G podporuje ultrarýchle siete 4G LTE v USA a Kanade a rýchle siete 3G v celom svete vrátane sietí využívajúcich technológie HSPA+ a DC-HSDPA.**

„S troma miliónmi predaných kusov je nový iPad ozajstným obchodným hitom – je to doteraz najrazantnejší nástup iPadu do predaja,“ hovorí Philip Schiller, senior viceprezident spoločnosti Apple pre globálny marketing. „Zákazníci sú nadšení z úžasných nových funkcií iPadu, vrátane jeho fantastického displeja Retina. Už sa nevieme dočkať, ako ho tento piatok ponúkneme ďalším zákazníkom na celom svete.“

iPad

Nový iPad už je k dispozícii v USA, Austrálii, Kanade, Francúzsku, Nemecku, Hongkongu, Japonsku, Portoriku, Singapure, Švajčiarsku, Spojenom kráľovstve a na Amerických Panenských ostrovoch. V piatok 23. marca od 8:00 ráno miestneho času bude prostredníctvom predajne Apple Online Store (www.apple.com), v maloobchodných predajniach spoločnosti Apple a u vybraných autorizovaných predajcov spoločnosti Apple, k dispozícii v ďalších 24 krajinách vrátane Belgicka, Bulharska, Českej republiky, Dánska, Fínska, Grécka, Holandska, Islandu, Írska, Lichtenštajnska, Luxemburska, Maďarska, Makaa, Mexika, Nórska, Nového Zélandu, Poľska, Portugalska, Rakúska, Rumunska, Slovenska, Slovinska, Španielska, Švédska a Talianska.
Wi-Fi modely nového zariadenia iPad sú k dispozícii v čiernej a bielej verzii za odporúčanú maloobchodnú cenu 499 USD za 16GB model, 599 USD za 32GB model a 699 USD za 64GB model. iPad Wi-Fi + 4G pre ultrarýchle siete 4G LTE v USA a Kanade a pre rýchle siete 3G v celom svete vrátane sietí založených na technológiách HSPA+ a DC-HSDPA je k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu 629 USD za 16GB model, 729 USD za 32GB model a 829 USD za 64GB model. V USA sa iPad predáva prostredníctvom predajne Apple Store (www.apple.com), maloobchodných predajní spoločnosti Apple a vybraných autorizovaných predajcov spoločnosti Apple. Skvelý iPad 2 sa okrem toho teraz predáva za výhodnejšiu cenu 399 USD za 16GB Wi-Fi model a iba 529 USD za 16GB Wi-Fi + 3G model.
Na Slovensku sa iPad predáva prostredníctvom vybraných autorizovaných predajcov spoločnosti Apple.

* Výdrž batérie závisí od nastavení zariadenia, používania a mnohých ďalších faktorov. Skutočné výsledky môžu byť odlišné.
** Štandard 4G LTE je podporovaný iba v sieťach operátorov AT&T a Verizon v USA a v sieťach operátorov Bell, Rogers a Telus v Kanade. Údajové tarify sa predávajú samostatne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.