Úžasný iPad prichádza

Spoločnosť Apple dnes predstavila nový iPad tretej generácie s novým Retina displejom, Apple A5X čipom, quad-core grafikou a 5 megapixelovou iSight  kamerou s pokročilou optikou pre zachytenie fotografií a 1080p HD videa.

iPad s Wi-Fi + 4G sa pripája k rýchlym sietiam po celom svete, vrátane AT & T a Verizon 4G LTE sieti, a aj napriek tomu poskytuje rovnakú 10 hodínovú výdrž batérie.

iPad

Počnúc dneškom bude iPad 2 ponúkaný za výhodnejšiu cenu začínajúcu na 399 dolárov.

Nový Retina displej poskytuje až štyrikrát vyšší počet pixelov oproti tabletu iPad 2, ktorých počet je tak hustý že ich ľudské oko nedokáže rozlíšiť. Fotografie, text a webové stránky tak vyzerajú ostrejšie a realistickejšie. Retina displej s 3,1 miliónmi pixelov poskytujú o viac ako milión pixelov viac než HD televízor. Na iPade sa tak zvýšila sýtosť farieb o viac ako 44 percent a farby sú tak bohatšie, hlbšie a živšie. iPad je odteraz schopný prehrávať filmy vo Full HD 1080p rozlíšení.

iPad

Nové výkonné A5X čipy s quad-core grafikou boli Applom navrhnuté tak aby dodávali rýchly, citlivý užívateľský konfort a zároveň podporovali Retina displej. S dvojnásobnou výkonnosťou čipu A5, A5X poskytuje vynikajúcu rovnováhu medzi výkonom a účinnosťou, takže užívatelia môžu využívať všetky výhody nového ohromujúceho displeja, zatiaľ čo zažívajú hladké Multi-Touch rozhranie.

iPad

5 megapixelová kamera iSight obsahuje pokročilú optiku pre prijímanie ohromujúcich fotografí a záznam Full HD videa. Zadné osvetlenie umožňuje robiť skvelé zábery za nízkej hladiny osvetlenia a nová video stabilizácia obrazu odstráni hrbole, bežne sa vyskytujúce pri nakrúcaní so zariadením v ruke. Obrázky si môžete vychutnať na veľkom displeji Retina, potom upraviť, vylepšiť a ľahko zdieľať s priateľmi a rodinou pomocou vstavanej aplikácie Fotografie na iPade.

iPad

iPad Wi-Fi + 4G so vstavanou 4G LTE generáciou má najviac komplexnú podporu rýchlych sietí po celom svete, vrátane HSPA + a DC-HSDPA, a teraz ako CDMA a GSM iPad majú užívatelia možnosť ľahko túlať sa v medzinárodnom meradle. Pomocou osobného Hotspotu je možné zdieľať rýchle pripojenie k sieti na vašom iPade s kapacitou až 5 ďalších zariadení pomocou Wi-Fi, Bluetooth alebo USB.

iPad

S iOS 5.1, poslednou aktualizáciou na svete najpokročilejšieho mobilného operačného systému, nový iPad prináša rad nových funkcií a vylepšení, vrátane: prebudovanú aplikáciu Fotoaparát s technológiou stabilizácie videa, schopnosť odstrániť fotky z Photo Stream, podpora diktovania (asistent Siri) v angličtine, francúzštine, nemčine a japončine, a Personal Hotspot. iOS 5.1 tiež hladko spolupracuje s iCloud, sadou bezplatných služieb cloudu vrátane iTunes in the Cloud, ktoré pracujú bez problémov s iPhonom, iPadom, iPodom touch , Macom alebo PC automaticky a bezdrôtovo ukladajú obsah a prenesú ho do Vaších zariadení.

iPad

Nový iPad podporuje aj diktovanie, čo je ďalší úžasný spôsob, ako robiť veci len pomocou hlasu. Namiesto písania, kliknite na ikonu mikrofónu na klávesnici, a potom hovoríte, čo chcete povedať a nový iPad počúva. Kliknite vykonať, a iPad prevedie slova do textu. Môžete použiť diktát pre písanie správ, robiť si poznámky, vyhľadávať na internete a ďalšie. Diktát tiež pracuje s aplikáciami tretích strán, takže môžete aktualizovať Facebook status, tweet, alebo písať Instagram titulky.

iPad

Nové iPad Wi-Fi modely budú k dispozícii v čiernej alebo bielej farbe v piatok 16. marca za odporúčanú maloobchodnú cenu $ 499 (US) za 16GB model, $ 599 (US) pre 32GB model a 699 dolárov (US) za 64 GB model.

iPad Wi-Fi + 4G buď pre AT & T alebo Verizon bude k dispozícii za odporúčanú maloobchodnú cenu $ 629 (US) na 16 GB modelu, $ 729 (US) za 32GB model a 829 dolárov (US) za 64GB model.

iPad sa bude predávať v USA cez Apple Store (www.apple.com), maloobchodné predajné Apple a Apple autorizovaných predajcov. iPad bude k dispozícii aj v Austrálii, Kanade, Francúzsku, Nemecku, Hong Kongu, Japonsku, Puerto Rico, Singapure, Švajčiarska, Veľkej Británie a americké Virgin ostrovy v piatok 16. marca.

iPad

iOS 5.1 a iTunes 10.6 sú dnes k dispozícii ako voľne stiahnuteľné softvérové aktualizácie. iPhoto, iMovie a GarageBand 1,3 1,2 sú dnes k dispozícii za $ 4,99 (USA), každý z App Store. Keynote 1.6, 1.6 a Numbers a Pages 1.6 sú dnes k dispozícii za $ 9,99 (USA), každý z App Store. Aktualizácie sú k dispozícii zadarmo pre existujúcich zákazníkov.

Do konca marca (23.marca) iPad bude k dispozícii v Rakúsku, Belgicku, Bulharsku, Českej republike, Dánsku, Fínsku, Grécku, Maďarsku, Islande, Írsku, Taliansku, Lichtenštajnsko, Luxembursko, Macao, Mexiko, Holandsko, Nový Zéland, Nórsko, Poľsko , Portugalsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko a Švédsko.

5 thoughts on “Úžasný iPad prichádza

  1. ked chcem verziu s WIFI + 4G pouzitelnu v buducnosti na SK zakupenu v US mam zobrat verziu pre AT&T ? (AT&T ma GSM, Verizon ma CDMA)
    Insideri, je rozdiel medzi US LTE a EU LTE ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.