Vynovený Final Cut X Pro

Spoločnosť Apple predstavila aplikáciu Final Cut Pro X, novú verziu softvéru na strih videa. Táto verzia úplne mení spôsob strihu videa vďaka funkciám ako je Magnetic Timeline na strih na flexibilnom plátne bez oddelených stôp, funkcia Content Auto-Analysis, ktorá pri importe zaraďuje obsah do kategórií podľa typu záberov, médií a ľudí, alebo vykresľovanie na pozadí, ktoré vám umožňuje pracovať bez prerušení. Aplikácia Final Cut Pro X, vytvorená na základoch modernej 64-bitovej architektúry, je k dispozícii v predajni Mac App Store za 239,99 Euro.

„Aplikácia Final Cut Pro X predstavuje najväčší krok vpred v oblasti strihu videa od čias uvedenia pôvodného softvéru Final Cut Pro,“ hovorí Philip Schiller, senior viceprezident spoločnosti Apple pre celosvetový marketing produktov. „Ukázali sme ho viacerým najlepším strihačom sveta a všetkým od úžasu padla sánka.“

Final Cut X Pro
Final Cut X Pro

„Som uveličený z toho, čo v spoločnosti Apple urobili s aplikáciou Final Cut Pro,“ hovorí Angus Wall, strihač ocenený filmovou akadémiou. „Aplikácia Final Cut Pro X je neuveriteľne moderná a rýchla, čo je však najdôležitejšie, umožňuje vám sústrediť sa na rozprávanie príbehov tým najkreatívnejším spôsobom a popri tom aktívne spravuje všetky technické detaily.“

Najdôležitejšou súčasťou softvéru Final Cut Pro X je funkcia Magnetic Timeline s prístupom k strihu nasnímaných záberov, ktorý nezanecháva stopy a umožňuje vám pridávať a usporiadať klipy tam, kde ich chcete mať a tak, že ostatné klipy sa okamžite odsunú do úzadia. Pomocou funkcie Clip Connections môžete prepojiť klipy primárneho deja s ostatnými prvkami, ako sú titulky a zvukové efekty, vďaka čomu pri presúvaní všetko zostáva zosynchronizované. Môžete dokonca kombinovať súvisiace prvky deja do zloženého klipu, ktorý je možné upravovať ako jeden klip. Nová funkcia Auditions vám umožňuje prepínať medzi kolekciou klipov a okamžite porovnávať alternatívne zábery.

Funkcia Content Auto-Analysis kontroluje médiá pri importe a označuje obsah značkami obsahujúcimi užitočné informácie. Softvér Final Cut Pro X potom používa tieto informácie na dynamické usporiadanie klipov do kolekcií Smart Collections, aby ste mohli jednoducho nájsť hľadané klipy podľa záberov zblízka, stredne veľkých a širokouhlých záberov, ako aj podľa typu média a počtu osôb v zábere. Pomocou kľúčových slov založených na slede udalostí môžete značkami označiť aj časti klipov a pridať tak do médií vlastné vyhľadávacie kritériá.

Aplikácia Final Cut Pro X je úplne od základov prebudovaná 64-bitová aplikácia, ktorá v plnom rozsahu využíva výhody najnovšieho hardvéru a softvéru počítačov Mac, takže už nikdy nemusíte čakať na ďalší strih, a to ani v prípade, ak pracujete s videom vo formáte 4K. Aplikácia Final Cut Pro X využíva viacvláknové spracovanie a procesor GPU na grafickej karte na zrýchlenie vykresľovania na pozadí a maximálny výkon pri prehrávaní v reálnom čase. Farebný kanál so správou prostredníctvom technológie ColorSync okrem toho zabezpečuje konzistentnosť farieb od importu až po výstup.

Aplikácia Final Cut Pro X zahŕňa aj výkonné nástroje na strih zvuku a korekciu farieb a je doplnený o dve sprievodné aplikácie: Motion 5 na profesionálne grafické spracovanie pohybu a Compressor 4 na rozšírené kódovanie médií. Tieto nástroje sú k dispozícii v predajni Mac App Store za 39,99 Euro za každý z nástrojov.

Ceny a dostupnosť

Final Cut Pro X je oddnes k dispozícii v predajni Mac App Store za 239,99 Euro. Nástroje Motion 5 a Compressor 4 sú oddnes k dispozícii v predajni Mac App Store za 39,99 Euro za každý z týchto nástrojov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.