Vynovený iPod nano a iPod touch

Okrem iPhone 4S boli dnes predstavené aj ďalšie novinky. Medzi tie patrí aj vynovený iPod touch a iPod nano.

iPod nano

V prvom rade sa potvrdila avizovaná novinka v podobe bieleho iPodu touch. iPod nano zase získal prepracovanejšie užívateľské prostredie, digitálne hodiny a fitness funkciu.

Nový iPod touch s iOS 5 prináša funkcie ako iMessage, Game Center a Wifi synchronizáciu s iTunes.

iPod touch

iPod touch tiež pracuje s iCloud, vrátane iTunes (in the cloud), Photo Stream a dokumentov v prostredí internetu, ktoré hladko s iPhonom, iPadom, iPod touch, Macom alebo PC automaticky a bezdrôtovo uložíte obsahu a rozšírite ju do svojich zariadení. Keď sa zmení obsah na jednom zariadení, tak sú všetky ostatné zariadenia automaticky aktualizované.

iPod touch

Pod nano je teraz vybavený väčšími ikonami pre ešte jednoduchšiu navigáciu a môžete si vybrať zo 16 nových tvárí digitálnych hodín, od klasických analógových, vrátane Disney Mickey Mouse a Minnie Mouse. iPod nano teraz sleduje váš beh a je pripravený priamo z krabice bez nutnosti príslušenstva ako tomu bolo v minulosti, takže je ešte jednoduchšie spracovať svoj fitness program. iPod nano sleduje čas, tempo a vzdialenosť behu, spálené kalórie a počet krokov, ktoré prejdete.

iPod nano hodinkyiPod nano hodinky

iPod nano je k dispozícii v siedmich farbách vrátane striebornej, grafit, modrej, zelenej, oranžovej, ružovej a červenej. Ďalšou funkciou je FM rádio.

iPod nano fitness

iPod nano je k dispozícii za cenu 129$ pre 8 GB model a 149 dolárov za 16 GB model. Pozornejším neušlo zníženie cien v prípade 8 GB modelu o 20 dolárov a 16 GB modelu o 30 dolárov. Zníženie cien sa s veľkou pravdepodobnosťou dotkne aj predajcov na Slovensku.

iPod touch bude k dispozícií 12. októbra v čiernej aj bielej farbe zároveň za cenu 199$ pre 8 GB model, 299$ pre 16 GB model a 299$ pre 32 GB. Aj v prípade tohoto iPodu sa cena znížila pri 8 GB modeli z 229$ na 199$.

One thought on “Vynovený iPod nano a iPod touch

  1. Neviem, či je správne hovoriť o vynovenom iPod, keď ide len o softvérový update! Všetci majitelia poslednej generácie iPod budú mať spomínané funkcie po update, čiže ak si niekto kúpil nano pred rokom, stačí ho cez iTunes updatovať a už dnes má nové funkcie spomínané v článku. iPod touch samozrejme dostane update až s iOS5.

    Jediný nový je biely iPod touch, ktorý však má rovnaký hardvér ako ten čierny…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.