Zopár zaujímavostí z Lion dňa

20. júla sme sa okrem nového operačného systému Mac OS X Lion dočkali aj hardwarových noviniek. Apple predstavil aktualizovaný MacBook Air, Mac Mini a úplne nvý Apple Thunderbolt Display. Pozrime sa na pár zaujímavostí, ktoré Vám možno unikli.

Mac OS X Lion 

V deň uvedenia sa okrem iného objavilá správa, ktorá trochu zmiernila pôvodne silné slová o distribúcii výlučne formou stiahnutia z Mac App Store. Apple už pristúpil na nové riešenie a to USB verziu Mac OS X Lion za cenu 69$. Pre Slovenskú republiku zatiaľ táto správa nebola potvrdená ale ani vyvrátená.

MacBook Air

MacBookom Air sa vrátila naspäť podsvietená klávesnica. Táto funkcia v predošlej verzii absentovala zatiaľ čo úplne prvá verzia ešte takúto klávesnicu obsahovala.

Menej spomínaným faktom je že nová generácia MacBooku Air a Mac Mini podporuje novú Bluetooth 4.0 špecifikáciu, ktorej sa budeme čoskoro venovať v samostatnom článku.

Mac Mini

V novej aktualizovanej verzii Mac Mini už nenájdete optickú mechaniku. Po MacBooku Air je to druhe zariadenie bez optickej mechaniky. Mac Mini má však tiež podporu externej mechaniky SuperDrive.

Cena Mac Mini bola oproti predchádzajúcej verzie znížená o 100 dolárov. Nová najlacnejšia verzia stojí 599 dolárov. O cenách všetkých nových zariadení sa môžete dozvedieť v našom predchádzajúcom článku.

Apple Thunderbolt Display

Nový display bude dostupný v najbližších 60 dňoch. Display bol obohatený o nové porty ako audio, USB, Firewire 800 a Ethernet port.

MacBook White

Biely MacBook bol odstránený z ponuky a Apple tak ponúka celú rado počítačov z hliníka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.