iPad na Slovensku – kedy, kde a za koľko?

Už tento piatok 23. marca dorazí na Slovensko tretia generácia tabletu iPad. Napriek tomu, že tento deň D sa veľmi rýchlo blíži, informácií o tejto novinke je skutočne žalostne málo. Rozhodli sme sa preto získať čo najviac informácií, ktoré si zhrnieme v tomto článku.

 

Kde sa bude iPad predávať?

Nová tretia generácia tabletu iPad by mala byť dostupná u autorizovaných predajcov spoločnosti Apple. V článku sme sa rozhodli spomenúť predajcov, ktorí odpovedali na naše e-mailové otázky a potvrdili nám potrebné informácie. Predaj teda potvrdili predajcovia Maczone, SWP, Traco computers, iJablko, iTune, Nay a Datart.

Kedy sa začne predaj nového iPadu?

Predaj sa začne ako sme už neraz písali 23. marca 2012. Predajcovia na svojich webových stránkach a internetových obchodoch tiež začali uvádzať aj čas a to 10:00. Je to značný posun oproti predchádzajúcemu spusteniu predaja keďže iPad 2 sa začal predávať o siedmej hodine večer. Tentokrát sa pred obchodmi stretneme skôr :). Predajne Nay a Datart nepotvrdili čas otvorenia resp. sprístupnenia iPadu a predaj o desiatej je otázny.

Aká je cena nového iPadu?

Tretia generácia iPadu ešte stále nemá zverejnené ceny. Jednotliví predajcovia nám však potvrdili približne rovnaké ceny, ak nie rovno pôvodné, t.j. od 479€ za základný 16GB WiFi model až po 799€ za 64GB 3G model.

Potvrdené informácie od predajcov:

– predaj u väčšiny 23.3 od 10:00 (niekde aj od polnoci),
– predpredaj ani rezervácie nebudú možné,
– dodávka iPadov na predajňu by mala byť od 25 do 50 kusov,
– ceny iPadov pravdepodobne rovnaké budú zverejňované od štvrtka.

Vyjadrenia jednotlivých predajcov, ktorým ďakujeme za skorú odpoveď a spoluprácu (v poradí v akom prišli odpovede):

Nay:
Áno, budeme uvádzať ako prvý na trhu v rámci oficiálneho štartu. Presný dátum ešte nemáme potvrdený, ale takmer s istotou to bude do konca marca, možno už tento týždeň.

(Nay ešte nepridal žiadne informácie o predaji ani na svoju webovú stránku)

Traco computers:

Traco computers iPad

Ako vždy, na informácie je prísne embargo. Môžeme však oznámiť nasledovné:
Predaj začne 23.3. o 10:00. Predpredaj ani rezervácie nebudú možné. Kto príde do predajne a bude mať šťastie, tomu sa ujde. Apple sľúbil dodávku 50 ks iPadov na každú predajňu. Je to žalostne málo, veríme, že sa podarí viac. Ceny nesmieme uvádzať skôr ako o polnoci na 23.3., ale predbežne môžeme informovať, že budú približne rovnaké, ako boli ceny iPad2.

SWP:

SWP iPad
Predaj sa začne v piatok, ako sme už avizovali aj na www.swp.sk. Na banneri oznámime čas zajtra (v stredu) na poludnie. Žiadny predpredaj spustený nebol. Ľudí budeme informovať cez www.swp.sk pripadne https://www.facebook.com/SWP.SK. Niektorí zákazníci nás žiadali o notifikáciu keď bude viac informácií k dispozícii. Pokúsime sa všetkých vyrozumieť a veríme, že väčšine z nich budeme schopní aj dodať nový iPad.

Maczone:

Maczone iPad
Presný termín kedy sa iPad 3 začne u nás predávať je 23. marca.
Dostupné by mali byť v dostatočnom množstve na našich predajniach m:zone Aupark, m:zone Eurovea a m:zone Radlinského. Taktiež ich bude možné objednaž cez www.mzone.sk od 23. marca. Pred týmto termínom nie je žiaľ možné iPad3 rezervovať ani predobjednať. Ceny ešte nie sú, budú vo štvrtok – mali by byť takmer identické s pôvodnými cenami iPad 2.

iJablko:
– predpredaj a rezervácie nie sú možné
– dodávateľom máme prisľúbených cca 25 kusov, budú sa dať v našom e-shope zakúpiť hneď od 23. marca už od polnoci
– ceny by mali byť také, ako boli pôvodne pre iPad 2

(iJablko ešte nepridalo žiadne informácie o predaji na svoju webovú stránku)

iTune:

iTune iPad
Dostupnosť nového iPadu by som po skúsenostiach s predchádzajúcimi generáciami nerád komentoval. Momentálne je iste len, že ho budú mať premium reselleri a dostupnosť na iTune.sk budem vedieť konkretizovať najskôr v piatok.

AKTUALIZÁCIA 23.3.2012:

00:18 – Predajcovia aktualizujú svoje obchody

00:36 – iPad je už dostupný v obchodoch

15:10 – Aktuálne z predaja iPadu na Slovensku

V priebehu dnešného dňa bude server iMania.sk sledovať predaj nového iPadu a prinesie Vám najnovšie informácie medzi prvými!

3 thoughts on “iPad na Slovensku – kedy, kde a za koľko?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.